Парфеми

Рок и гламур! Rochas Mademoiselle Rochas In Black

Брендот Rochas го лансира женскиот парфем Mademoiselle Rochas In Black, нова „рок и гламур“ верзија на оригиналниот Mademoiselle Rochas од 2017 година. Во оваа...

Ќе ве маѓепса со тропски и пријатни афродизијачки ароми! Gucci Bloom Profumo di Fiori

Мирисната колекција Gucci Bloom нè изненадува со нов женски мирис Gucci Bloom Profumo di Fiori кој ќе ве маѓепса со тропски и пријатни афродизијачки...

Твоја приказна, твоја моќ! Kenzo World Power Eau de Toilette

Брендот Kenzo лансира нов мирис Kenzo World Power Eau de Toilette, нова верзија на Kenzo World Power од 2019 година, креиран како мирис на...

Совршена сум каква што сум! Marc Jacobs Perfect

Најновиот парфем на брендот Marc Jacobs креиран од парфимерот Domitille Michalon-Bertier најавен е како израз на оптимизам и оригиналност, инспириран од мантрата на Marc...

Унисекс мириси од Avon за зајакнување на хемијата помеѓу вас! Интензивен или свеж?

Уникатните унисекс мириси Attraction One на брендот Avon со својот црно-бел контраст се надополнуваат еден со друг! Avon Attraction One мирисите носат нов унисекс...

Armani претставува нов, еколошки прифатлив парфем! Giorgio Armani My Way

Италијанскиот гигант Armani поставува нови стандарди во индустријата за убавина со најавата за лансирањето на новиот женски парфем My Way, мирис на светло бело...

Шминка

Дали карминот ви се размачкува под заштитната маска? Еве како да го спречите!

При излегување од дома покрај тоа што се грижиме со себе да ги понесеме паричникот, мобилниот телефон и клучевите, сега мора да бидеме сигурни...

Новата хит Bobbi Brown пудра во форма на серум е како создадена за летните горештини!

За прекрасен и природен изглед на шминка што трае, професионалците ја препорачуваат најновата течна пудра Bobbi Brown Intensive Skin Serum Foundation SPF40. Овој хибриден...

Подгответе се вашата кожа да биде подобрена! Запознајте ја Miracle Second Skin!

Кожата на моето лице раскажува приказна која подготвена сум да ја споделам. Не сум совршена и сакам да ги сокријам несовршеностите, но без да...

Новите сенки за очи се меки како облаци! MAC Powder Kiss

Со нежен фокус истакнете ги очите ова лето! Powder Kiss сенките за очи од брендот MAC Cosmetics даваат нежна мат боја на очните капаци...

Новите пудрести течни кармини се идеален избор за во лето! MAC Powder Kiss

Кажете збогум на кармините што ви ги сушат усните! Новите Powder Kiss течни кармини од брендот MAC Cosmetics имаат нежна текстура, формула како пена...

Најновата Naked палета ќе биде совршен додаток за секој мејкап изглед на очите!

Нежно розовата станува минатото, а виолетовата нова водечка нијанса! Запознајте ја палетата на сенки од брендот Urban Decay – Naked Ultraviolet. Тоа е комбинација...

Нега

Маска за обликување и подигнување на брадата е нов хит на социјалните мрежи! Но, дали навистина e ефикасна?

Huda Kattan основач на популарниот мејкап бренд Huda Beauty, чии палети со сенки го освоија светскиот пазар во рекордно време, неодамна лансираше нов бренд...

Совршено прилагоден концепт за нега! Kylie Skin

Здравата нега на кожата започнува со нејзиното нежно чистење! Водена од таа идеја, ултра популарната Kylie Jenner ги претстави првите производи од нејзиниот бренд...

Освежителни термални води за лице и тело е сè што ви треба за на плажа!

Почетокот и основната нега за сите типови на кожа без оглед на возраста е хидратацијата, а термалните води за лице и тело се посебно...

Ако сакате да се ослободите од темни дамки и неизедначен тен, вашата рутина е Eucerin Anti-Pigment

Како да спречите неизедначеност на бојата на кожата на лицето како и појава на хиперпигментни дамки и флеки! Хиперпигментацијата на кожата е проблем со кој...

Совршена кожа од соништата? Huda Kattan го претстави Wishful

Сопственичката на успешниот мејкап бренд Huda Beauty, светски познатата мејкап артистка, блогер за убавина и претприемач Huda Kattan која има над 45 милиони следбеници...

Ајде да блескаме заедно! Arabica Coffee Scrub by Лила Филиповска

„Мојата вечна потрага по идеален производ кој ќе ја чисти, негува, а истовремено ќе ја потхранува мојата кожа заврши со пилингот зад кој го...

Совети

Bioderma прослави 25 години од првата мицеларна вода Sensibio H20

За сите жени кои се подеднакво силни, но и чувствителни! Без разлика на нивната возраст, потекло, верување или искуство. За сите жени кои носат...

Белиот лак за нокти ги прави најубавите летни маникири и педикири!

Секоја жена во плакарот има барем еден омилен бел летен фустан, а некаде во задниот дел на вашиот плакар мора да имате барем една...

Како да изберете најдобра пудра за мрсна кожа?  

Нашата самодоверба зависи од тоа каква е нашата кожа и колку сме задоволни од изгледот, а несигурноста многу лесно може да се забележи на...

Познатата мејкап артистка ги открива тајните на совршениот NO MAKE UP изглед!

За време на топлите денови во интерес на сите нас е да изгледаме беспрекорно, но без многу шминка која дополнително ќе ја оптовари нашата...

6 причини зошто ќе ги обожавате течните руменила!

Течните руменила не се прв избор кога станува збор за купување на мејкап производи. Повеќето од нас користат класични - компактни руменила, а во...

Како да постигнете „no-makeup“ изглед во само 5 чекори?

Ако воопшто ги следите мејкап трендовите сигурно сте слушнале дека во последниве неколку сезони „no make-up make-up“ стилот е во фокусот на шминкањето! Значи,...

Бронзери или самопотемнувачи! Помалку е подобро!

Велат дека светлиот тен е олицетворение на софистицираност и аристократско потекло, но никој не може да го негира фактот дека изгледаме поубаво кога сме...

Baking – техника за шминкање која повторно е во тренд!

Ако мислите дека тајната за совршен изглед на славните личности се крие во Фотошоп и Инстаграм филтрите, не сте во право. Клучот е во...

Правилна хидратација на кожата е клучот за нејзиниот сјаен изглед! Hyaluron Mist Spray

Како да го вратите полниот сјај на дехидрираната кожа? Кожата е сложен дел од телото на кое му е потребна вода за правилно да функционира....

Пастелни маникири кои ќе посакате да ги пробате!

Треба да направите избор на вашиот следен маникир? Инстаграм е полн со прекрасни идеи за маникири кои чекаат да инспирираат некого. Софистицираните, нежни пастелни...
- Реклама -

Niche парфеми

Ви ја откривам тајната на мирисната пирамида!

Секој парфем се состои од многу различни миризливи есенции чија должина на задржување на кожата варира во зависност од тоа колку време им треба...

Див букет од исклучителни сорти на рози! Tom Ford Rose Prick

За почетокот на 2020 година, Tom Ford подготви нов парфем од неговата ексклузивна Private Blend колекција, која претставува неговата лична мирисна лабораторија каде создава посебни мириси за колекционерите. Мат розово шише во форма...

Златната ера на Kilian!

Повеќе од десет години од лансирањето, светот на Kilian вклучува повеќе од 35 мириси, опфаќајќи различни колекции на мириси, вклучувајќи: „L’Oeuvre Noire“, „Arabian Nights“,...

Signature of the Sun – Нова колекција од брендот Acqua di Parma 

Италијанскиот niche бренд Acqua di Parma ја лансираше новата колекција од 10 мирисни ноти. Пет мириси се реиздание на Ingredients колекцијата - Oud, Leather,...

Новиот бренд Alexandre.J е воден од желбата да ги помести границите на креативноста

Alexandre.J e современ француски дизајнер, иконокластичен уметник, ентузијаст на модерната и античката уметност, посветен хуманист и патник. Alexandre.J себеси се дефинира како истражувач воден...

Блог