Ги елиминира знаците на замор со само едно нанесување! Bourjois Healthy Mix Conclear

Bourjois Healthy Mix Conclear доаѓа со редизајнирано шишенце со светло црвено капаче со апликатор, содржи формула со свеж овошен мирис и состојки кои помагаат на пределот околу очите да го вратат својот сјаен изглед.

Ги елиминира знаците на замор со само едно нанесување!

Сферичните микро-честици на пудра кои го измазнуваат и даваат свиленкаст ефект на кожата околу очите. Коректорот содржи рефлектирачки пигменти за природен сјај кој е видлив веднаш. Совршено се апсорбира во кожата, не оставајќи траги на кожата. Healthy Mix коректорот видливо ги елиминира знаците на замор со само едно нанесување!

Совршено ги покрива темните кругови околу очите!

Bourjois Healthy Mix Conclear е течен коректор кој совршено ги покрива темните кругови околу очите. Во богатата и иновативна формула има кајсија која дава свежина на изгледот во пределот околу очите, малина за микро циркулација и диња за циркулација.

Healthy Mix коректорот е безмасен, овозможувајќи на кожата да дише.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *