Парфемска премиера! Gucci Guilty Pour Femme Eau de Parfum

Ново поглавје на Gucci Guilty мирисната линија се отвора на почетокот на 2019 година со Gucci Guilty Pour Femme Eau de Parfum изданието и новата рекламна кампања во која на актерот Jared Leto му се приклучува пејачката Lana Del Rey. Кампањата е снимена од страна на Glen Luchford по насоки на креативниот директор на брендот Gucci, Alessandro Michele, а во кампањата се појавува и рок-ѕвездата Courtney Love.

Дизајниран за револуција, мирисот повторно се раѓа!

“Новиот женски Gucci Guilty мирис ја открива перцепцијата на жените кои навистина се ослободени. Декларација на самоизразување и бестрашност гори во новата силна изјава #ForeverGuilty. Дизајниран за нова револуција, мирисот Gucci Guilty Pour Femme повторно се раѓа“ – изјавуваат од брендот Gucci.

Супериорни цветни ноти и подобрени природни состојки!

Ориентално-цветната композиција го носи богатството и благородноста на оригиналната тоалетна вода од 2010 година. Супериорни цветни ноти и подобрени природни состојки на мирисот цветаат во силна и рафинирана концентрација на Eau de Parfum. Парфемот е интензивиран со мирисни концентрати и содржи ноти на цитрусно овошје mandora, розов бибер, пачули и јоргован.

Gucci Guilty Pour Femme ќе биде достапен во 50 и 90 мл, како Eau de Parfum.

#ForeverGuilty

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *