Парфемска премиера! Michael Kors Sky Blossom

Michael Kors лансира нов мирис наречен Sky Blossom, во согласност со темата од претходните изданија, како што се Sexy Blossom од 2016 година и Exotic Blossom од 2017 година. Мирисот ќе биде лансиран пред крајот на 2018 година како ограничено издание.

Шик, блескав и лежерен! Michael Kors Sky Blossom

Sky Blossom е парфем дизајниран да поттикнува свежина, чистота и расположение за нежен флерт. Инспириран од релаксирачкиот, секојдневен гламур, тој е опишан со епитетите – шик, блескав и лежерен. Цитрусни и овошни ароми, бело цвеќе и божур, но и лесни ноти на мошус ја сочинуваат оваа мирисна композиција.

Michael Kors Sky Blossom доаѓа како ограничено издание во шише од 100 мл, како Eau de Parfum.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *