Пудра која нуди сензација и апсолутна леснотија! Lancôme Teint Idole Ultra Wear Nude

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Nude е нова течна пудра која беше промовирана во почетокот на 2019 година. Teint Idole Ultra Wear Nude е течна пудра со лесна текстура за природен и беспрекорен изглед.

Природен изглед со мат финиш и долготрајност до 24 часа!

Новата течна пудра ветува повеќе природен изглед со мат финиш и долготрајност и постојаност до 24 часа. Идеална за оние кои бараат секојдневна пудра која обезбедува изглед како без мејкап, но сепак со покривност.

Контрола на сјајот предизвикан од маснотијата на кожата!

Лесна, со ефект на втора кожа и формула со иновативна комбинација на состојки за регулирање на себум. Лесно се размачкува на кожата за природен мат резултат и контрола на сјајот предизвикан од маснотијата на кожата. Новата Teint Idole Ultra Wear Nude трае цел ден нудејќи сензација и апсолутна леснотија.

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Nude е достапна во повеќе нијанси за да одговара на секоја боја на кожата.

Teint Idole Ultra Wear Nude е течна пудра за изедначен тен кој останува…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *