Ултра-концентрирани течни хајлајтери, Lancôme Custom Glow Drops

Светскиот лидер за мејкап производи, брендот Lancôme го објави лансирањето на сосема новите, ултра-концентрирани течни хајлајтери, наречени Lancôme Custom Glow Drops.

Природа текстура и суптилен сјај!

Достапни во четири нијанси, дизајнирани за да ви помогнат да го прилагодите вашиот тен, давајќи му извонредна природа текстура и суптилен сјај.

Бисерни пигменти за прекрасен сјај!

Лесната течна формула, збогатена со бисерни пигменти, се вклопува беспрекорно на вашето лице добивајќи прекрасен сјај.

Можете да ги користите самостојно за стробинг (блескање), техника на шминкање за да го истакнете до максимум здравиот сјај на одредени делови на лицето или да ги изблендирате со вашата омилена течна пудра за изглед со сјај како втора кожа.

 

 

Со емулзијата може да постигнете изглед со сјај како течен метал до бронзен финиш на вашето лице. Колку повеќе капки ќе додадете толку повеќе осветлување ќе добиете!

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *