Блондинки! Како да ја освежите бојата на косата – без боење?

Косата во лето се наоѓа во „неволја“, во смисла дека и треба интензивна нега и регенерација на оштетените влакна. Сонцето,

Прочитај повеќе

Откриваме: Дали сувиот шампон е штетен за вашата коса и теме?

Во текот на изминатите неколку години, сувиот шампон е задолжителен производ за коса во бањата на речиси секоја девојка или

Прочитај повеќе

Посебна грижа за блондинки: “Виолетови” производи против жолти тонови на косата!

Боените блондинки знаат дека русата коса носи голема обврска: потребно е многу време, пари, посветеност и грижа за да се

Прочитај повеќе

ТОП БЈУТИ ПРОИЗВОДИ ЗА СОВРШЕНА ЛЕТНА ФРИЗУРА!

Пливање, мрзеливо лежење на плажа освежувајќи се со егзотични коктели, жешки ноќи исполнети со танцување или романтична вечера покрај брег

Прочитај повеќе

ШТО ЈА УНИШТУВА ВАШАТА КОСА НА ЛЕТО? КАКО ДА ЈА ЗАШТИТИТЕ?

Секое лето посветувате големо внимание на производите кои ќе ја заштитат вашата кожа од сонцето, но дали сте свесни за

Прочитај повеќе

НЕКОЛКУ НАЧИНИ ДА ЈА ЗАШТИТИТЕ КОСАТА ОВА ЛЕТО!

УВ зраците, солената вода, хлорот од базените и сонцето може дополнително да ја оштетат вашата коса во текот на летото.

Прочитај повеќе

НАЈДОБРИОТ ТРЕТМАН ЗА РЕТКА КОСА!

Кога станува збор за третмани за нега на коса, насочени кон тенка и ретка коса, напредната технологија и истражувањето на

Прочитај повеќе

РЕВИТАЛИЗАЦИЈА НА БЕЗЖИВОТНА КОСА: Kérastase Aura Botanica

Сите љубители на врвните професионални третмани за коса, верувам дека со внимание ќе ја проследат информацијата од Kérastase за нивната

Прочитај повеќе

L’ORÉAL PROFESSIONNEL PRO FIBER ЛИНИЈА ДИЗАЈНИРАНА ЗА ДЛАБИНСКО ОБНОВУВАЊЕ НА КОСАТА

L’Oréal Professionnel одделот за професионални производи на L’Oréal групацијата, во својот богат асортиман посебен акцент посветува на производите дизајнирани да

Прочитај повеќе