Colonia Sandalo скапоцен луксуз во мирисната композиција на Acqua di Parma!

Луксузниот бренд Аcqua di Parma повеќе од 100 години е синоним за елеганција и убавина во изработката на луксузни парфеми

Прочитај повеќе

Два привлечни и афродизијачки мириси! Boss The Scent Private Accord

Приближете се до моќта на реалноста со Boss The Scent! Дали навистина можеш да се поврзеш со некој што никогаш

Прочитај повеќе

Парфеми за кои не сте знаеле! Perris Monte Carlo бренд за луксузни мириси!

Кога визијата, емоцијата, сензибилноста, креативноста и луцидноста ќе се преточат во мириси, настанува еден нов свет – светот на “niche”

Прочитај повеќе

Salvatore Ferragamo Holiday Collection! Ново изненадување за зимските празници!

Мирисната колекција Salvatore Ferragamo Holiday Collection, која во продажба ќе се најде пред сезоната на зимски празници – 2018 година,

Прочитај повеќе

Парфемска премиера! Versace Eros Flame

Модниот бренд Versace премиерно го претстави новиот мирис Versace Eros Flame, верзија инспирирана од оригиналниот машки парфем Eros од 2012

Прочитај повеќе

Парфемска премиера! Roberto Cavalli La Notte

Модната куќа Roberto Cavalli ја претстави лимитираната едиција на мирисите Roberto Cavalli Eau de Parfum од 2012 година и Roberto

Прочитај повеќе

Работи кои можеби не ги знаете за парфемите кои ги купувате?

Иако мирисите се составен дел од нашиот живот, има толку многу работи што не ги знаеме за нив. За разлика

Прочитај повеќе

ПАРФЕМСКА ПРЕМИЕРА! Tom Ford Lost Cherry

Паралелно со модната ревија Tom Ford SS19 одржана за време на New York Fashion Week, Tom Ford го претстави новиот

Прочитај повеќе

ПАРФЕМСКА ПРЕМИЕРА! Calvin Klein CK One Platinum Edition

Инспирирани од традицијата, наследството и модерниот дух на Calvin Klein модната куќа и новата prêt-à-porter модна колекција потпишана од Raf

Прочитај повеќе

ПАРФЕМСКА ПРЕМИЕРА: Lacoste L’Homme Lacoste Intense

Новиот машки мирис на брендот Lacoste – L’Homme Lacoste Intense ќе биде лансиран во почетокот на месец септември 2018 година

Прочитај повеќе