- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Fame е новиот посакуван женски мирис, идниот класик од Paco Rabanne. Инспириран од модата, Fame го доловува неодоливиот париски дух на Paco Rabanne жената.

Fame Paco Rabanne visual

Шише како иконски предмет на желба!

Fame Paco Rabanne доаѓа со смел дизајн на шишето кое е облечено со модни нијанси кои предизвикуваат желба. Налик на скапоцен камен, истовремено култно и софистицирано шишето е неодолив предмет на желба.

Fame Paco Rabanne a bottle

Чист Paco Rabanne со наметка која овозможува златниот еликсир да блесне!

Шишето на Fame е направено од сјајна „сребрена“ и „златна“ пластика која треба да го долови гламурот на 60-тите и да ја „поттикне младата генерација“.

- Реклама -

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ubavina za site (@ubavinazasite)

Дизајнот на шишето го содржи иконскиот синџир фустан и чизми што ги имитираат оние дизајнирани за брендот од креативниот директор Julien Dossena. Обетките и нараквицата се слични на некои од најпродаваните додатоци на брендот Paco Rabanne. Очилата за сонце на Fame се инспирирани од очилата на Audrey Hepburn.

Fame Paco Rabanne a bottle design inspired by

Разигран. Сензуален. Моќен.

Авангардниот луксуз на Fame кој создава зависност е креиран со ултра чист јасмин, сочно манго и сензуален, кремаст темјан. Четири парфимери се заслужни за создавањето на Fame – Dora Baghriche, Marie Salamagne, Alberto Morillas и Fabrice Pellegrin.

Fame Paco Rabanne ingredients jasmine

Мирисот Fame има 90 проценти состојки од природно потекло и е вегански. Paco Rabanne создаде нов chypre мирис користејќи три ноти на темјан обвиткани во ванила и сандалово дрво. Други клучни состојки се природно манго и јасмин.

Заштитното лице на Fame кампањата е Elle Fanning.

Elle Fanning chain-mail dress

Во парфимериите од 1ви септември!

Претставувањето на новиот мирис Paco Rabanne Fame во парфимериите ќе започне од 1ви септември. Сигурно ќе го забележите по неговото уникатно шише!

Fame line products

Paco Rabanne Fame

Fame bottle