Шминка за Нова година! Најважна е подлогата!

Избравте фустан, ги комбиниравте чевлите, ја пронајдовте посакуваната фризура, единственото што ви недостасува е шминката. Како по правило, шминката ја

Прочитај повеќе

Празнична шминка: ТОП совети за нанесување на светки на очите!

Се приближува сезоната на празници, која бара шминка за специјални прилики и гламур. Доволно е на вашата интензивна вечерна шминка

Прочитај повеќе

7 клучни мејкап производи за ефект на беспрекорен тен!

Шминката отсекогаш била важен дел од секојдневната бјути рутина. После минутите кои на почетокот на денот ги посветуваме на хигиената

Прочитај повеќе

РЕЦЕНЗИЈА: Откријте зошто оваа течна пудра е една од најпродаваните кај нас!

Catrice HD Liquid Coverage Foundation течна пудра! Купувањето нова течна пудра е стресно за повеќе жени. Посебно е стресно да

Прочитај повеќе

Bobbi Brown лансира три нови прајмери: SPF, ХИДРАНТЕН И МАТИРАЧКИ!

Bobbi Brown, американски бренд за убавина, основан од водечката мејкап артистка Bobbi Brown, лансира три нови прајмери како дел од

Прочитај повеќе

ГРЕШКИ ВО ШМИНКАЊЕТО НА ИСОНЧАНО ЛИЦЕ

Без оглед на тоа дали веќе сте добиле прекрасен исончан тен или допрва ве очекува излежување на плажа, би било

Прочитај повеќе

ВОДЕНИ, МАСЛЕНИ И СИЛИКОНСКИ ТЕЧНИ ПУДРИ! КОЈА Е РАЗЛИКАТА?

При изборот на течна пудра, обично се потпираме на препораките на познати блогерки, пријателки или мислењето на вработените во вашата

Прочитај повеќе

ОГЛЕДАЛО, ОГЛЕДАЛО! КАКО ДО ИМПРЕСИВЕН ЕФЕКТ НА ОГЛЕДАЛО ВРЗ ВАШИТЕ НОКТИ!

Огледало, огледало! Сега со Catrice лесно може да создадете импресивен ефект на огледало врз вашите нокти. Catrice Lux Chrome Foil

Прочитај повеќе

МЕЈКАП ПРОИЗВОДИ ШТО СОВРШЕНО ЌЕ ЈА ЗАМЕНАТ ПУДРАТА!

Одморете го вашето лице од течна пудра. Ви нудам неколку мејкап производи што совршено ќе ја заменат течната пудра. Лицето

Прочитај повеќе

РЕЦЕНЗИЈА: ПЕРФЕКТНА БАЗА ЗА СИТЕ МЕЈКАП ПРОЗИВОДИ! Gosh Velvet Touch Primer

Многу девојки сеуште ги немаат откриено сите придобивки што ги нуди еден прајмер. Јас навистина станав зависна од употребата на

Прочитај повеќе