10 мејкап термини кои секоја жена мора да ги знае!

Нови мејкап трендови се раѓаат скоро секој ден и понекогаш навистина е тешко да се следи нивниот јазик. Од baking

Прочитај повеќе

Мејкап трендови кои мора да ги заборавите оваа пролет!

Бои, енергија и многу простор за експериментирање во 2019 година, се зајакнува индивидуалноста и креативноста, а ги забораваме сите трендови

Прочитај повеќе

Шминкерите ве советуваат: Точниот редослед на шминкање изгледа вака!

Со сите нови мејкап трендови што доаѓаат и си одат, тешко е да се утврди кои мејкап производи се клучни

Прочитај повеќе

Топ 5: Најдобри мејкап производи од брендот Bourjois

Во последниве години парфимериите доживеаја вистинска бјути револуција и се трансформира во вистински мали оази, вредни да се посетат, на

Прочитај повеќе

ГРЕШКИ ВО ШМИНКАЊЕТО НА ИСОНЧАНО ЛИЦЕ

Без оглед на тоа дали веќе сте добиле прекрасен исончан тен или допрва ве очекува излежување на плажа, би било

Прочитај повеќе

ШМИНКА НА ПЛАЖА, ДА ИЛИ НЕ?

Летото веќе е во тек и времето за годишни одмори започна. Секоја жена при планирање на одморот, голем дел од

Прочитај повеќе

СИТЕ ПРОИЗВОДИ ОД НАЈОЧЕКУВАНАТА КОЛЕКЦИЈА ОВАА СЕЗОНА! MAC x Aaliyah Makeup!

MAC Cosmetics е бренд за убавина кој долги години е познат по иновациите во мејкап индустријата, но исто така и

Прочитај повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Jennifer Lopez во соработка со Inglot лансира нова мејкап колекција!

Веќе подолго време на Instagram се навестува дека Jennifer Lopez, кралицата на сјајот, ќе лансира сопствен бронзер. Бев убедена дека

Прочитај повеќе

ЛЕГЕНДАРНИОТ ТЕРАКОТЕН БРОНЗЕР КОНЕЧНО ПРИСТИГНА! Guerlain Terracotta Sahara Jewel

Долго очекуваното годишно издание на легендарниот теракотен бронзер од Guerlain, конечно пристигна! Познатиот Француски бренд го презентираше бронзерот Terracotta Sahara

Прочитај повеќе

НАЈНОВАТА МЕЈКАП КОЛЕКЦИЈА! MAC Mirage Noir

MAC Mirage Noir хипнотизирачко пакување на нијанси! MAC Cosmetics ja лансира новата мејкап колекција за пролет 2018 година. Најновата колекција

Прочитај повеќе