Како да изберете пудра за зрела кожа!

Додека на помлада возраст мака мачевте со мозолчиња и црнки на лицето, а најчесто ја избиравте онаа течна пудра со

Прочитај повеќе

Регенерација на лицето после празничните денови!

Нека вашиот прв чекор во Новата година биде регенерација на лицето! Вратете ја свежината! Периодот на транзиција во новата сезона

Прочитај повеќе

Новиот коректор за кој се зборува доаѓа во импресивни 50 нијанси!

Откако во 2017 година го лансира својот мејкап бренд Fenty Beauty, Rihanna во светот на убавината стана вистинска влијателна личност

Прочитај повеќе

Најдобриот серум за лице за совршена кожа во текот на целата зима!

Некогаш, алфа и омега на секојдневната рутина за убавина беа кремите за лице, но со текот на времето серумот за

Прочитај повеќе

ДАЛИ ПРЕРАНАТА УПОТРЕБА НА КРЕМИ ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ Е ШТЕТНА?

Секогаш слушаме дека најдобриот начин да се бориме со првите знаци на стареење е превентивна и правилна нега, но дали

Прочитај повеќе

ПОКРИЈТЕ ГИ НЕСОВРШЕНОСТИТЕ НА ЛИЦЕТО СО ВИДЛИВИ РЕЗУЛТАТИ ВЕДНАШ! Clinique Beyond Perfecting Super Concealer Camouflage

Clinique го претстави новиот Beyond Perfecting Super Concealer Camouflage + 24-hour Wear коректор. Добијте беспрекорен изглед на кожата на лицето,

Прочитај повеќе

ЗА ПРИРОДНО ПОЛНА, МАЗНА И ХИДРАТАНТНА КОЖА! Biotherm Aquasource Everplump

Хидратацијата сега ги крши сопствените правила и преку Biotherm Aquasource Everplump кремата придонесува за оптимално ниво на влажност, природна исполнетост

Прочитај повеќе

Крема за подрачјето околу очите која го враќа младешкиот изглед! Lancôme Advanced Génifique Yeux

Без оглед на возраста, типот на кожата и местото на живеење, уморот се одразува на кожата и не прави постари.

Прочитај повеќе

Молекуларен спреј: Колаген и хиjалуронска киселина! Collistar

Италијанскиот козметички бренд Collistar оди уште еден чекор напред со два иновативни производи: Hyaluronic Acid Molecular спреј со навлажнувачки ефект

Прочитај повеќе