Пристигна долгоочекуваниот мејкап производ! Чешел за исцртување на веѓи!

Catrice Brow Comb Designer Pro чешел за исцртување на веѓи! Brow Comb Designer Pro чешелот за веѓи дава неверојатен реален

Прочитај повеќе

Збогум на јапонското исцртување на веѓи – пристигна microfeathering!

Колку долго владее опседнатоста со совршени веѓи? Дали некогаш сте се запрашале колку долго на бјути сцената владее опседнатоста со

Прочитај повеќе

Како да се нашминкате за Ноќта на вештерките!

Одамна шминката не е само шминка. Во вистински раце и со вистински совети шминката може да стане алатка за уметничко

Прочитај повеќе

Јапонско исцртување на веѓи! За или против!

Ако барем еднаш сте претерале со кубење на веѓите, тогаш сигурно знаете колку е тешко да ја вратите несреќно креираната

Прочитај повеќе

ШМИНКЕРИТЕ ВЕ СОВЕТУВААТ: 8 нешта што треба да ги направите пред да одете кај професионален шминкер!

Ви успеа да пронајдете слободен термин кај вашиот омилен професионален шминкер, кој секогаш е презафатен! Вашата свечена прилика се ближи

Прочитај повеќе

Лесна летна шминка!

Општо е познато дека на годишен одмор шминката треба да се прилагоди на: сонцето, солената вода, брановите и песокот, но

Прочитај повеќе

СОВРШЕНО ОБЛИКУВАНИ ВЕЃИ КОИ ТРААТ ДО 3 ДЕНА! Maybelline Brow Tattoo peel-off гел во боја

Во светот на убавината, веѓите се во постојан фокус, што не е изненадувачки бидејќи тие ја  прават најголема разлика на

Прочитај повеќе

ТОП 3 ГРЕШКИ ПРИ ШМИНКАЊЕТО!

Фасцинантно е колку шминката може да те разубави. Со ситни корекции да блеснеш! Но, исто така, таа може да те

Прочитај повеќе

Обликувај, скулптурирај, пополни и подигни! Четири клучни чекори за добивање перфектни веѓи!

Откако жените сакаат да креираат изглед со природни веѓи, Max Factor ги претстави Brow Shaper и Brow Contouring Kit, дизајнирани

Прочитај повеќе

Комплетна трансформација со дефинирани веѓи од Max Factor! The Brow Shaper и Brow Contouring Kit

Max Factor има дијагностички и персонализиран пристап кон шминката, креира алатки кои ќе ги подобрат индивидуалните карактеристики на секоја жена.

Прочитај повеќе