Шминка за Нова година! Најважна е подлогата!

Избравте фустан, ги комбиниравте чевлите, ја пронајдовте посакуваната фризура, единственото што ви недостасува е шминката. Како по правило, шминката ја

Прочитај повеќе

Никогаш повеќе црно околу очите – 3 најефикасни начини за отстранување на водоотпорна маскара!

Обожавате долги, волуменски и густи трепки и немате страв од размачкување на маскарата, тогаш веројатно користите водоотпорна маскара. Понекогаш многу

Прочитај повеќе

ЕДЕН МАСКАРА ДЕФИНИРАНО ГИ ВООДУШЕВИ СИТЕ НА INSTAGRAM И БЈУТИ СВЕТОТ!

Секојдневната мејкап рутина најчесто се разликува кај повеќето жени, спротивно на популарното мислење дека употребата на мејкап производи често се

Прочитај повеќе