Обојува како кармин, чувство на балсам, сјае како сјај! Bobbi Brown Crushed Liquid Lip

Верувам дека сите знаете за една од најпознатите шминкерки на светот, како и за нејзиниот легендарен бренд Bobbi Brown. Оваа

Прочитај повеќе

Што има ново? Нов Bourjois Rouge Fabuleux кармин за усни!

Дали новиот кармин за усни, кремаст и сатенски со формула од бајките може да ги исполни вашите три најголеми желби:

Прочитај повеќе

Rihanna има три нови кармини со нуд нијанси кои одговараат на сите!

Откако го покрена својот мејкап бренд Fenty Beauty, Rihanna се покажа како вистинско освежување на мејкап сцената. Целата филозофија на

Прочитај повеќе

Мат кармините ќе бидат најголем есенски мејкап хит!

Во последните неколку сезони бевме сведоци на бројни возбудливи трендови во светот на кармините. Малку се носеа мат, малку сјајни

Прочитај повеќе

ЕДНОСТАВЕН МЕЈКАП ТРИК ЗА СОВРШЕН И ПОСТОЈАН КАРМИН КОЈ ГО ОБОЖАВА JENNIFER ANISTON

Карминот е еден од најпопуларните мејкап производи кој само со неколку прецизни потези може целосно да го трансформира вашиот изглед.

Прочитај повеќе

Ѕвездата е родена! Bourjois Rouge Edition Velvet Liquid кармин

Од неговото креирање во 2014, Rouge Edition Velvet Liquid Lipstick го донесе парискиот шик на усните на секоја жена во

Прочитај повеќе

Јадете и пијте слободно! Нема потреба да го нанесувате карминот повторно! Max Factor Lipfinity

Нека бидат вашите усни во тренд со боите на Max Factor Lipfinity – најпродаваните долготрајни кармини од Max Factor сега

Прочитај повеќе