РЕЦЕНЗИЈА: Оваа течна пудра е сонот на секоја жена!

Сонот на секоја жена е да ја има за себе иконата во козметиката, Lancôme течната пудра Teint Idole Ultra Weear.

Прочитај повеќе

Пристигна јапонскиот козметички бренд Annayake!

Annayake – Подарок од Истокот кон Западот! Annayake ви открива – да се биде убава значи да се чувствувате поудобно

Прочитај повеќе

Infaillible 24 Hour Fresh Wear течната пудра повторно е тука, подобра од било кога!

Веројатно вие, како и повеќето модерни жени ја цените секоја минута од вашиот исполнет ден со обврски. Брзате да пристигнете

Прочитај повеќе

Современа женственост! Мирис инспириран од Angelina Jolie! Mon Guerlain EDT

„Парфемот претставува симбол женственоста, дава нијанси на секое наше расположение, избегнувајќи ја точната дефиниција. Токму затоа го сакам Mon Guerlain“

Прочитај повеќе

ОЧИ ОД ПОИНАКВА ПЕРСПЕКТИВА! Lancôme Grandiôse Liner

Истакни ја својата убавина! Grandiôse Liner туш за очи Тушот за очи го прослави филмската индустрија и благодарение на неа

Прочитај повеќе

ПРОНАЈДЕТЕ ЈА МАСКАРАТА ШТО ОДГОВАРА НА ВАШИТЕ ТРЕПКИ!

Дали маскарата е вашиот најдобар пријател? Маскарата навистина е најдобриот козметички пријател на повеќето жени. Дури и ако малку се

Прочитај повеќе

БОЈА СО МОЌ ДА ГИ ТРАНСФОРМИРА УСНИТЕ, ТВОЈОТ ИЗГЛЕД, ВАШИОТ СТАВ! Estée Lauder Pure Color Envy Sculpting Lipstick

Лускуз на вашите усни! Pure Color Envy Sculpting Lipstick Вистинската дама изгледа совршено во секој момент и секоја прилика. Без

Прочитај повеќе

MAX FACTOR ВИ ЈА ПРЕТСТАВУВА НОВАТА КАМПАЊА – Мy Factor – Инспирирана од убавината на секоја жена

My Factor – Max Factor! Max Factor или таткото на шминката како што го нарекуваат, е човекот кој уште пред

Прочитај повеќе

ЗА ЖЕНАТА КОЈА МИРИСОТ ГО ИЗБИРА ВО СКЛАД СО СОПСТВЕНИОТ СТИЛ НА ОБЛЕКУВАЊЕ! Giorgio Armani Code

Giorgio Armani низ Armani Code дизајнирал мирисна облека за жени! Giorgio Armani Code во 2006-та станува еден од неизбежните симболи

Прочитај повеќе

Парфем за секој тип на жена! Парфем за страствена жена!

Versace Eros Pour Femme Eau De Toilette, Парфем за страствена жена! Мирис на сила, индивидуалност, заведување на страствена жена! Покана

Прочитај повеќе