Патување со сензуалност и страст! Calvin Klein Eternity Flame

Оваа година брендот Calvin Klein го лансира новото дуо, дополнување на култната Eternity линија. Новиот Eternity Flame мирисен пар претставува

Прочитај повеќе

Харизмата на Фиренца трансформирана во заводлив мирис! Roberto Cavalli Florence Amber

Модниот бренд Roberto Cavalli кон крајот на 2017 година лансираше нов парфем и нова парфемска линија наречена Florence. Мирисната колекцијата

Прочитај повеќе

Идеалниот маж е мит! Неговиот мирис! Реалност!

Guerlain L’Homme Idéal Никој не може да му одолее. Тој е маж со повеќе лица. Природен и елегантен, тој е

Прочитај повеќе

Kim Kardashian ја лансира својата прва маскара!

„Маскарата е важен додаток на KKW Beauty линијата за убавина!“ – изјави Kim Kardashian по повод лансирањето на KKW Beauty

Прочитај повеќе

Моделот Karlie Kloss во секси црвен фустан во кампањата на Carolina Herrera!

Супермоделот Karlie Kloss претставена во улога на популарниот филмски лик Jessica Rabbit, но со силна доза на Marilyn Monroe од

Прочитај повеќе

ПАРФЕМСКА ПРЕМИЕРА: Lacoste L’Homme Lacoste Intense

Новиот машки мирис на брендот Lacoste – L’Homme Lacoste Intense ќе биде лансиран во почетокот на месец септември 2018 година

Прочитај повеќе

ПАРФЕМСКА ПРЕМИЕРА! Hugo Boss – Boss The Scent Private Accord

Hugo Boss лансира нови мирисни изданија од Boss The Scent линијата. Boss The Scent Private Accord за него и  Boss

Прочитај повеќе

БЕЗОБРАЗНО ЦРНИ ТРЕПКИ!

Веднаш да се разбереме, безобразно црни трепки не се за секого! За да бидете горда сопственичка на безобразно црни трепки,

Прочитај повеќе

Theo James, персонификација на заводливата страна на Boss херојот! Boss The Scent

Заведувањето стана премногу лесно, премногу достапно во нашиот постмодерен свет: моментно визуелно задоволство кое се добива без премногу напор. Маестрално

Прочитај повеќе