10 факти за РЕТИНОЛ кои можеби не ги знаете!

Дали постои попопуларна и повеќе препорачувана состојка за нега на кожата од ретинол? Овој моќен дериват на Витамин А сега

Прочитај повеќе

Пет едноставни чекори до негувана и сјајна кожа!

Дали понекогаш ви се чини дека сте „бомбардирани“ со разни новитети од светот на убавината и дека тешко е да

Прочитај повеќе

Како да изберете пудра за зрела кожа!

Додека на помлада возраст мака мачевте со мозолчиња и црнки на лицето, а најчесто ја избиравте онаа течна пудра со

Прочитај повеќе

БЕЗОБРАЗНО ЦРНИ ТРЕПКИ!

Веднаш да се разбереме, безобразно црни трепки не се за секого! За да бидете горда сопственичка на безобразно црни трепки,

Прочитај повеќе

ДАЛИ ПРЕРАНАТА УПОТРЕБА НА КРЕМИ ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ Е ШТЕТНА?

Секогаш слушаме дека најдобриот начин да се бориме со првите знаци на стареење е превентивна и правилна нега, но дали

Прочитај повеќе

Молекуларен спреј: Колаген и хиjалуронска киселина! Collistar

Италијанскиот козметички бренд Collistar оди уште еден чекор напред со два иновативни производи: Hyaluronic Acid Molecular спреј со навлажнувачки ефект

Прочитај повеќе