10 мејкап термини кои секоја жена мора да ги знае!

Нови мејкап трендови се раѓаат скоро секој ден и понекогаш навистина е тешко да се следи нивниот јазик. Од baking

Прочитај повеќе

Мејкап трендови кои мора да ги заборавите оваа пролет!

Бои, енергија и многу простор за експериментирање во 2019 година, се зајакнува индивидуалноста и креативноста, а ги забораваме сите трендови

Прочитај повеќе

Шминка за Нова година! Најважна е подлогата!

Избравте фустан, ги комбиниравте чевлите, ја пронајдовте посакуваната фризура, единственото што ви недостасува е шминката. Како по правило, шминката ја

Прочитај повеќе

Направете го тоа сами! Полни усни без хируршки процедури!

Замислете само – сочни, неодоливи, совршени усни кои зрачат со убавина! Па, кој би можел да одолее? Усните се бјути

Прочитај повеќе

Што е банана пудра и зошто целиот свет полуде за неа?

Се зборува, сте слушнале, можеби сте ја пробале, но банана пудрата дефинитивно е најнов хит мејкап производ. Звучи вкусно? Уште

Прочитај повеќе

ПРЕМИЕРА НА МЕЈКАП КОЛЕКЦИЈА: Deborah Keith Haring Design

Во последниве 18 години, мејкап брендот Deborah Milano има соработувано со многу италијански и интернационални уметници, дизајнирајќи мејкап предмети кои

Прочитај повеќе

ЧЕТИРИ НИЈАНСИ, БЕЗБРОЈ МОЖНОСТИ! Течни хајлајтери – Lancôme Custom Glow Drops

Вистински хит производ од Lancôme за оваа пролет-лето сезона, сосема новите, ултра-концентрирани течни хајлајтери, наречени Lancôme Custom Glow Drops. Достапни

Прочитај повеќе

КОНТУРИРАЊЕ! Неколку трикови за лицето навистина да пее и да се забавува со шминката!

Контурирање е класичен, уметнички мејкап принцип, користејќи светло и темно за да помогнат во формата и дефинирањето на лицето. Контурирањето

Прочитај повеќе

Совршен бронзер за секој тен! Како да го изберете?

Во ерата на Instagram преполн со преубави девојки, бронзерот е незаменлив мејкап производ за секоја девојка. Ако се шминкате суптилно,

Прочитај повеќе

Професионален мејкап речник за почетници!

Честопати се среќавате со мејкап термините: блендирање, контурирање, поставување на пудрата, хајлајтер, илуминатор… Во кратки црти ќе се обидам да

Прочитај повеќе