Како да изберете пудра за зрела кожа!

Додека на помлада возраст мака мачевте со мозолчиња и црнки на лицето, а најчесто ја избиравте онаа течна пудра со

Прочитај повеќе

Крема за подрачјето околу очите која го враќа младешкиот изглед! Lancôme Advanced Génifique Yeux

Без оглед на возраста, типот на кожата и местото на живеење, уморот се одразува на кожата и не прави постари.

Прочитај повеќе

Молекуларен спреј: Колаген и хиjалуронска киселина! Collistar

Италијанскиот козметички бренд Collistar оди уште еден чекор напред со два иновативни производи: Hyaluronic Acid Molecular спреј со навлажнувачки ефект

Прочитај повеќе