Највозбудливите бјути производи кои ни доаѓаат во 2019 година!

Ги одбројуваме деновите до крајот на 2018 година и додека ги средуваме впечатоците од светот на модата и убавината за

Прочитај повеќе

Како да се нашминкате за Ноќта на вештерките!

Одамна шминката не е само шминка. Во вистински раце и со вистински совети шминката може да стане алатка за уметничко

Прочитај повеќе

Блеснете со помош на шминка за најстрашната ноќ на вештерките!

Ноќ на вештерките или популарно Haloween традиционално се слави во САД, Австралија, Канада и Нов Зеланд, но станува се повеќе

Прочитај повеќе

Посебна грижа за блондинки: “Виолетови” производи против жолти тонови на косата!

Боените блондинки знаат дека русата коса носи голема обврска: потребно е многу време, пари, посветеност и грижа за да се

Прочитај повеќе

МАЗНА И МЕКА КОЖА ЗА САМО 60 СЕКУНДИ! Glam Glow Instamud

Потрошете само една минута за совршени пори. Glam Glow Instamud е пенлива маска за третман на лице, која веднаш ги

Прочитај повеќе

НЕКОЛКУ НАЧИНИ ДА ЈА ЗАШТИТИТЕ КОСАТА ОВА ЛЕТО!

УВ зраците, солената вода, хлорот од базените и сонцето може дополнително да ја оштетат вашата коса во текот на летото.

Прочитај повеќе

МАСКИ ЗА ЛИЦЕ УПОТРЕБУВАНИ ВО ХОЛИВУД, ВО ИНДУСТРИЈАТА ЗА ЗАБАВА, МУЗИКА И МОДА! GLAMGLOW

Брендот GLAMGLOW основан е исклучиво за професионална употреба во Холивуд, во индустријата за забава, музика и мода. Во изминатите години

Прочитај повеќе