Ќе ја засакате вашата кожа со Dior Forever!

Сакајте ја вашата кожа за да се сакате себеси уште повеќе. Оваа година, новата магија на квалитетна течна пудра не

Прочитај повеќе

Како правилно да нанесете пудра во зависност од типот на вашата кожа!

Утринско брзање – ретки се оние среќници на кои така не им започнува денот. Поголем дел од утринското време го

Прочитај повеќе

РЕЦЕНЗИЈА: Пудра од 200 денари која сигурно ќе ви се допадне! Rimmel Stay Matte

Дали е можно течна пудра од 200 денари да биде лесна како пердув, да овозможи природен изглед во текот на

Прочитај повеќе

Пудра која нуди сензација и апсолутна леснотија! Lancôme Teint Idole Ultra Wear Nude

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Nude е нова течна пудра која беше промовирана во почетокот на 2019 година. Teint Idole

Прочитај повеќе

Мат кармините ќе бидат најголем есенски мејкап хит!

Во последните неколку сезони бевме сведоци на бројни возбудливи трендови во светот на кармините. Малку се носеа мат, малку сјајни

Прочитај повеќе

Некомпромисно откритие кога станува збор за мат кармини! Max Factor Velvet Mattes

Создавањето на мат ефект на усните без притоа да се чувствува дехидратација на усните, досега секогаш одземаше многу време. Потребно

Прочитај повеќе

РЕЦЕНЗИЈА: Откријте зошто оваа течна пудра е една од најпродаваните кај нас!

Catrice HD Liquid Coverage Foundation течна пудра! Купувањето нова течна пудра е стресно за повеќе жени. Посебно е стресно да

Прочитај повеќе

ОНА ШТО ГО ПОСАКУВА СЕКОЈА ЖЕНА! ПОКРИВНОСТ И ДОЛГОТРАЈНОСТ СО ПРИРОДЕН ФИНИШ! Bobbi Brown Skin Long Wear Weightless

Она што го посакува секоја жена од една течна пудра е совршена покривност и долготрајност со природен, мултидимензионален мат финиш.

Прочитај повеќе

ПОТРАГАТА ПО СОВРШЕНА ТЕЧНА ПУДРА ЗАВРШУВА СО MAC Studio Fix Fluid SPF15!

Совршено лице во секој момент од денот! MAC Studio Fix Fluid SPF15 Пудрата е основа на секој совршен мејкап изглед,

Прочитај повеќе