Dua Lipa заштитно лице на новиот Yves Saint Laurent Libre парфем!

Yves Saint Laurent лансира нов парфемски столб – женскиот мирис Libre – кој се очекува во парфимериите да биде промовиран

Прочитај повеќе

Најдобрите мириси за кои сите ќе ве прашуваат за кој парфем се работи!

Секоја сезона носи нови трендови во светот на модата и светот на убавината, а летото е специфично, бидејќи носи големи

Прочитај повеќе

Раскошен и опоен мирисен коктел! Gabrielle Chanel Essence

Chanel подготвува лансирање на новиот Gabrielle мирис – Gabrielle Chanel Essence, кој во парфимериите ќе се појави од 1 септември

Прочитај повеќе

Нов парфем за летните денови инспириран од зајдисонцето! Armani Light di Gioia

Летото секогаш посакуваме да го зачиниме со некое мирисно задоволство, а ако барате совршен мирис кој ќе издржи на високите

Прочитај повеќе

Мирисна интерпретација на карамела! Viktor&Rolf Bonbon Pastel

Познатиот мирис на карамела бонбони – Bonbon на модниот бренд Viktor & Rolf се открива со ново мирисно издание Bonbon

Прочитај повеќе

За страсни мажи кои не се плашат да ја откријат својата нежна и игрива страна! Moschino Toy Boy

Новиот машки мирис на модниот бренд Moschino во парфимериите се појави од јули 2019 година. Toy Boy е првиот мирис

Прочитај повеќе

Почувствувајте го гламурот во ноќта! Michael Kors Starlight Shimmer

После популарните мирисни изданија Midnight Shimmer од 2016 година и Twilight Shimmer од 2018 година, кои со своите модерни, ориентални

Прочитај повеќе

Adam Levine фронтменот на групата Marron 5 заштитно лице на новиот Yves Saint Laurent Y Live

Yves Saint Laurent лансира на нов мирис Y LIVE како дополна на мирисната линија Yves Saint Laurent Y Man. Првенецот

Прочитај повеќе

Откријте ја легендата на мистичниот и опоен цвет на тубероза! Bvlgari Splendida Tubereuse Mystique

Колекцијата на мириси Bvlgari Splendida беше претставена во 2017 година со три мириси – Iris d’Or, Rose Rose и Jasmin

Прочитај повеќе

Mирис за новата генерација со кој ќе го освоите светот! Lancôme Idôle

Lancôme го претстави својот нов парфем за жени Idôle, заедно со новото заштитно лице на брендот, американска актерка, пејачка и

Прочитај повеќе