Шминкерите откриваат! Идеални комбинации на кармин и молив за усни!

Моливот за усни е незаменлива мејкап алатка кога станува збор за шминкање на усните. Колку моливи ви се потребни –

Прочитај повеќе

Мејкап трендови кои мора да ги заборавите оваа пролет!

Бои, енергија и многу простор за експериментирање во 2019 година, се зајакнува индивидуалноста и креативноста, а ги забораваме сите трендови

Прочитај повеќе

Направете го тоа сами! Полни усни без хируршки процедури!

Замислете само – сочни, неодоливи, совршени усни кои зрачат со убавина! Па, кој би можел да одолее? Усните се бјути

Прочитај повеќе

MAC Lip Duo за совршено нагласени усни!

MAC Cosmetics е еден од омилените мејкап брендови во светот, кој во својата понуда ги има некои од најпопуларните мејкап

Прочитај повеќе

Lancôme Chroma – комбинација на шминка и уметност!

Ако сакате шминка, несомнено уживате во уметноста. Знаете, исто така вашето лице е како платно што треба да се наслика

Прочитај повеќе

ЕДНОСТАВЕН МЕЈКАП ТРИК ЗА СОВРШЕН И ПОСТОЈАН КАРМИН КОЈ ГО ОБОЖАВА JENNIFER ANISTON

Карминот е еден од најпопуларните мејкап производи кој само со неколку прецизни потези може целосно да го трансформира вашиот изглед.

Прочитај повеќе

СИТЕ ПРОИЗВОДИ ОД НАЈОЧЕКУВАНАТА КОЛЕКЦИЈА ОВАА СЕЗОНА! MAC x Aaliyah Makeup!

MAC Cosmetics е бренд за убавина кој долги години е познат по иновациите во мејкап индустријата, но исто така и

Прочитај повеќе

ТОП 3 ГРЕШКИ ПРИ ШМИНКАЊЕТО!

Фасцинантно е колку шминката може да те разубави. Со ситни корекции да блеснеш! Но, исто така, таа може да те

Прочитај повеќе

Tatouage Couture: ДАЛИ ТВОИТЕ УСНИ СЕ ПОДГОТВЕНИ ЗА РЕВОЛУЦИЈА? ЗА ТЕТОВАЖА?

Со децении, YSL Beauté ја води револуцијата на мејкап за усни, која ја предводеа многу славни личности. Неселективна дружина составена

Прочитај повеќе

Како до полни усни како Kylie Jenner – само со помош на шминка!

Сè што прави планетарно популарната старлета и ријалити личност Kylie Jenner, станува општ тренд. Меѓутоа, ако треба да избереме нешто

Прочитај повеќе