Dua Lipa заштитно лице на новиот Yves Saint Laurent Libre парфем!

Yves Saint Laurent лансира нов парфемски столб – женскиот мирис Libre – кој се очекува во парфимериите да биде промовиран

Прочитај повеќе

Најдобрите мириси за кои сите ќе ве прашуваат за кој парфем се работи!

Секоја сезона носи нови трендови во светот на модата и светот на убавината, а летото е специфично, бидејќи носи големи

Прочитај повеќе

Раскошен и опоен мирисен коктел! Gabrielle Chanel Essence

Chanel подготвува лансирање на новиот Gabrielle мирис – Gabrielle Chanel Essence, кој во парфимериите ќе се појави од 1 септември

Прочитај повеќе

Почувствувајте го гламурот во ноќта! Michael Kors Starlight Shimmer

После популарните мирисни изданија Midnight Shimmer од 2016 година и Twilight Shimmer од 2018 година, кои со своите модерни, ориентални

Прочитај повеќе

Откријте ја легендата на мистичниот и опоен цвет на тубероза! Bvlgari Splendida Tubereuse Mystique

Колекцијата на мириси Bvlgari Splendida беше претставена во 2017 година со три мириси – Iris d’Or, Rose Rose и Jasmin

Прочитај повеќе

Mирис за новата генерација со кој ќе го освоите светот! Lancôme Idôle

Lancôme го претстави својот нов парфем за жени Idôle, заедно со новото заштитно лице на брендот, американска актерка, пејачка и

Прочитај повеќе

Создаден за да покаже како е да се биде најдобар! Paco Rabanne Lady Million Empire

Најновиот чекор во мирисната колекција Paco Rabanne Million е Lady Million Empire, првиот chypre мирис на брендот Paco Rabanne креиран

Прочитај повеќе

Парфеми кои целосно ќе ве обземат! CoSTUME NATIONAL

Подгответе се за нови приказни и уникатни мирисни ноти со италијански потпис – CoSTUME NATIONAL CoSTUME NATIONAL – моден бренд!

Прочитај повеќе

Мириси кои на кожата ќе бидат постојани во текот на целиот ден и во летната сезона!

Парфемот е еден од оние производи кои имаат многу личен карактер – мирисот често нè потсетува на некоја личност, а

Прочитај повеќе

Мирис на блескава и сончева топлина! Michael Kors Wonderlust Sublime

Брендот Michael Kors лансира нов мирис Wonderlust Sublime како нова верзија на оригиналниот Wonderlust од 2016 година. Како што е

Прочитај повеќе