Запознајте ја пролетта со La vie est Belle en Rose

Зраците на пролетното сонце се тука, а со нив доаѓа ведрина, оптимизам и раскошни бои на вашата гардероба и шминка.

Прочитај повеќе

Интимност спакувана во неодолив мирис! Nasomatto Nudiflorum

Nasomatto е уникатен, креативен, необичен холандски бренд, бренд на интензивни парфеми со луди идеи, „забранети“ задоволства и состојки кои ги

Прочитај повеќе

Amouage го претставува Love Tuberose, новиот мирис од колекцијата Secret Garden!

Интернационалниот луксузен бренд Amouage го претставува Love Tuberose, последниот мирис од колекцијата The Secret Garden. Мистериозната љубовна приказна продолжува! Како

Прочитај повеќе

Нови парфеми од брендот Orto Parisi кои раскажуваат поинаква приказна

Orto Parisi e нов бренд на парфеми, кој пренесува порака дека нашето тело е како градина, а мирисите се вистинско

Прочитај повеќе

Онаму каде митовите се родени и иднината е креирана! Mancera Paris

Mancera е француски бренд на парфеми кој е релативно нов на пазарот. Постои од 2008-ма година и во својата колекција

Прочитај повеќе

Парфеми инспирирани од убавината и тајните на Источниот свет! Montale Paris

Парфемите на брендот Montale се инспирирани од убавината и тајните на Источниот свет, создадени помеѓу процесот на учење и чудесната

Прочитај повеќе

Парфеми кои откриваат нов, поинаков универзум на сензуални мириси! Fath’s Essentials Collection

Jacques Fath e француски креатор, роден во 1912 година. Уште од мали нозе е фасциниран со модата, љубов која трае до

Прочитај повеќе

Најдобрите совети на мејкап артистите за купување и нанесување на течна пудра!

Подлогата која ја нанесувате на вашето лице во голема мера може да ја одреди судбината на остатокот од шминката и

Прочитај повеќе

Etro – парфеми кои претставуваат уникатна креација, личен потпис на стилот на секоја личност

Брендот Etro настанал кон  крајот на 60-тите години, кога Gerolamo Etro, експерт за текстил и вистински вљубеник во патувањата, ја

Прочитај повеќе

Како да ја избереш твојата прва маскара!

Конечно дојде тој ден! Не мораш повеќе со криење да ја користиш шминката на твојата мајка и постара сестра, време

Прочитај повеќе