Како да изберете пудра за зрела кожа!

Додека на помлада возраст мака мачевте со мозолчиња и црнки на лицето, а најчесто ја избиравте онаа течна пудра со

Прочитај повеќе

Новиот коректор за кој се зборува доаѓа во импресивни 50 нијанси!

Откако во 2017 година го лансира својот мејкап бренд Fenty Beauty, Rihanna во светот на убавината стана вистинска влијателна личност

Прочитај повеќе

Шминка за Нова година! Најважна е подлогата!

Избравте фустан, ги комбиниравте чевлите, ја пронајдовте посакуваната фризура, единственото што ви недостасува е шминката. Како по правило, шминката ја

Прочитај повеќе

Најдобри течни пудри со одлична покривна моќ со прифатливи цени!

Тајната на секој добар мејкап изглед се крие во создавањето на совршена подлога која ќе ги покрие сите ситни несовршености,

Прочитај повеќе

Враќањето на обожаваната течна пудра која воедно е хајлајтер! MAC Hyper Real

Пред речиси 10 години, од пазарот беше повлечена Hyper Real Foundation течната пудра од брендот MAC Cosmetics и оттогаш голем

Прочитај повеќе

НОВ МУЛТИНАМЕНСКИ ПРОИЗВОД! Yves Saint Laurent All Hours Stick

Yves Saint Laurent All Hours течната пудра со покривна моќ од утро до вечер, пристигнува во сосема нов, попрактичен формат.

Прочитај повеќе

ПУДРАТА КОЈА НЕ ОСТАВА ТРАГИ ПРИ ДОПИР! Max Factor Lasting Performance

Ние жените добивме одлична пудра која не остава траги! Lasting Performance До сега за постигнување на природен изглед кој би траел

Прочитај повеќе