Водич за почетници: Еве како исправно да нанесете сенка за очи!

Сенките за очи се еден од оние козметички производи за кои може да се каже дека се вистински „must have“

Прочитај повеќе

Шминка за Нова година! Најважна е подлогата!

Избравте фустан, ги комбиниравте чевлите, ја пронајдовте посакуваната фризура, единственото што ви недостасува е шминката. Како по правило, шминката ја

Прочитај повеќе

Празнична шминка: ТОП совети за нанесување на светки на очите!

Се приближува сезоната на празници, која бара шминка за специјални прилики и гламур. Доволно е на вашата интензивна вечерна шминка

Прочитај повеќе

Збогум на јапонското исцртување на веѓи – пристигна microfeathering!

Колку долго владее опседнатоста со совршени веѓи? Дали некогаш сте се запрашале колку долго на бјути сцената владее опседнатоста со

Прочитај повеќе

Како да ги нашминкате очите покрај црвен кармин на усните – 3 тренди предлози!

Неговото Височество, црвениот кармин е еден од највпечатливите мејкап производи што една жена може да го носи. Со само едно

Прочитај повеќе

ГРЕШКИ ВО ШМИНКАЊЕТО НА ИСОНЧАНО ЛИЦЕ

Без оглед на тоа дали веќе сте добиле прекрасен исончан тен или допрва ве очекува излежување на плажа, би било

Прочитај повеќе

КАКО ДА СЕ НАШМИНКАТЕ СПОРЕД БОЈАТА НА КОСТИМОТ ЗА КАПЕЊЕ!

Неправилно озлогласената шминка на плажа конечно добива свој легитимитет! Искусно избрана, усогласена лесна летна шминка со костимот за капење ќе

Прочитај повеќе

БРЗА ШМИНКА ЗА СВАДБА!

Ако сте повикани, во последен момент како придружничка на свадбена веселба, драги девојки не очајувајте, ќе ви презентирам единствена инспирација

Прочитај повеќе

УПАДЛИВИ ОЧИ! Bobbi Brown Long-Wear Sparkle Stick сенки

Посакувате да постигнете ефект на висок сјај на очите кој ќе трае преку целиот ден? 9 нијанси на сенки од

Прочитај повеќе