Шминкерите ве советуваат: Точниот редослед на шминкање изгледа вака!

Со сите нови мејкап трендови што доаѓаат и си одат, тешко е да се утврди кои мејкап производи се клучни

Прочитај повеќе

5 работи кои никој не ви ги кажува за ТЕЧНИТЕ МАТ кармини!

Течните мат кармини не се најнова бјути опсесија – тие влегоа на голема врата пред неколку сезони и оттогаш се

Прочитај повеќе

Празнична шминка: ТОП совети за нанесување на светки на очите!

Се приближува сезоната на празници, која бара шминка за специјални прилики и гламур. Доволно е на вашата интензивна вечерна шминка

Прочитај повеќе

Како да ги нашминкате очите покрај црвен кармин на усните – 3 тренди предлози!

Неговото Височество, црвениот кармин е еден од највпечатливите мејкап производи што една жена може да го носи. Со само едно

Прочитај повеќе

7 совети со кои максимално ќе бидете задоволни од вашиот коректор!

Како што добар, односно беспрекорен мејкап изглед, не може да помине без течна пудра, денес незамисливо е шминкање без коректор.

Прочитај повеќе

12 најдобри совети на професионалните шминкери за нанесување на кармин!

Кога станува збор за шминка, карминот е неизоставен мејкап производ во несесерот на секоја дама, дури и на оние кои

Прочитај повеќе

Невести! Обрнете внимание ако планирате сами да се шминкате за вашата свадба!

Вашата свадба веројатно e настан каде што ќе бидете најфотографирани, ден во кој се мора да биде совршено. Ако помислата

Прочитај повеќе

НАЈДОБРИОТ ТРЕТМАН ЗА РЕТКА КОСА!

Кога станува збор за третмани за нега на коса, насочени кон тенка и ретка коса, напредната технологија и истражувањето на

Прочитај повеќе

КАКО ВЕШТАЧКИТЕ ТРЕПКИ ДА ТРААТ ПОДОЛГО?

Вештачките трепки ги обожаваме бидејќи тие ни даваат ефект на густи и долги трепки кои мамат многу погледи. Затоа многу

Прочитај повеќе

10 СОВЕТИ КАКО ПРАВИЛНО ДА ГО КОРИСТИТЕ КОРЕКТОРОТ!

Коректорот е мејкап производ кој може да биде нашиот најголем пријател кога станува збор за шминка, но исто така и

Прочитај повеќе