Најдобри совети за чистење на бјути блендер – без мака!

Омилениот сунѓер во форма на јајце за нанесување на шминка ги замени речиси сите четки за лице, бидејќи се покажа

Прочитај повеќе

6 Топ совети за купување на течна пудра ONLINE – без грешка!

Купувањето на шминка онлајн може да биде вистински кошмар – особено кога станува збор за течна пудра. Многу е полесно,

Прочитај повеќе

Совршен бронзер за секој тен! Како да го изберете?

Во ерата на Instagram преполн со преубави девојки, бронзерот е незаменлив мејкап производ за секоја девојка. Ако се шминкате суптилно,

Прочитај повеќе