Инфузија на добро расположение! Мирисно дуо Mexx Whenever Wherever

Модната куќа Mexx го претстави новото енергично парфемско дуо Mexx Whenever Wherever, кое пренесува оптимизмот и чувството на чиста среќа.

Прочитај повеќе

Парфемска премиера! Lancôme La Vie est Belle en Rose

Од мирисната колекција La Vie Est Belle на Lancôme која претставува „ода на среќата“, пристигнува ново издание – La Vie

Прочитај повеќе

Ултра женствен парфем! Ги потсетува жените да го живеат животот до максимум! Celebrate Life

Познат по тоа што отсекогаш предизвикувал задоволство и исполнетост кај жените, брендот Escada отелотворува елегантна, смела и весела жена која

Прочитај повеќе

РЕЦЕНЗИЈА: Парфем кој сјае со среќа! Lancôme La Vie Est Belle L’Eclat

La Vie Est Belle или Животот е убав e животна филозофија и филозофија на среќата или универзална убавина на животот.

Прочитај повеќе

ПАРФЕМСКА ПРЕМИЕРА! Lancome La Vie Est Belle Flowers of Happiness

Новото издание на Lancome La Vie Est Belle ќе биде промовирано на крајот од месец Август 2018 година како  La

Прочитај повеќе

НОВА ЅВЕЗДА: СОЛАРЕН НЕРОЛИ! Lancôme La Vie est Belle L’Éclat Eau de Toilette

Ново свежо толкување на легендарниот Lancôme La Vie est Belle, сега преку најновата мирисна дефиниција за среќа и радост –

Прочитај повеќе