Kim Kardashian ја лансира својата прва маскара!

„Маскарата е важен додаток на KKW Beauty линијата за убавина!“ – изјави Kim Kardashian по повод лансирањето на KKW Beauty

Прочитај повеќе

Направете го тоа сами! Полни усни без хируршки процедури!

Замислете само – сочни, неодоливи, совршени усни кои зрачат со убавина! Па, кој би можел да одолее? Усните се бјути

Прочитај повеќе

Пристигна првиот MAC адвентски календар! 24 вратички со 24 изненадувања!

MAC Cosmetics конечно одлучи да лансира адвентски календар за убавина, преполн со убави, сјајни и неодоливи мејкап производи. 24 вратички

Прочитај повеќе

Ново колекционерско издание од YSL – сјај за усни Tatouage Couture Metallics

YSL Beauty го претстави новото колекционерско издание на својот Tatouage Couture Liquid Lip Stain сјај за усни. Модната куќа и

Прочитај повеќе

СИТЕ ПРОИЗВОДИ ОД НАЈОЧЕКУВАНАТА КОЛЕКЦИЈА ОВАА СЕЗОНА! MAC x Aaliyah Makeup!

MAC Cosmetics е бренд за убавина кој долги години е познат по иновациите во мејкап индустријата, но исто така и

Прочитај повеќе

ХОЛОГРАМСКИ УСНИ! Мејкап тренд што го запали Instagram!

Исклучително светли или темни усни, неон, мат, со светки, сјајни, двобојни, омбре… Сите овие трендови само се менуваат од сезона

Прочитај повеќе

КАКО ДО ПОГОЛЕМИ УСНИ! MAC Plenty Of Pout Plumping кармин и сјај за усни

MAC Cosmetics објави лансирање на нов кармин! Овој пат, познатиот бренд за убавина воведува кармин специјално дизајниран за да ви

Прочитај повеќе

НАЈНОВАТА МЕЈКАП КОЛЕКЦИЈА! MAC Mirage Noir

MAC Mirage Noir хипнотизирачко пакување на нијанси! MAC Cosmetics ja лансира новата мејкап колекција за пролет 2018 година. Најновата колекција

Прочитај повеќе

СЕ ВРАЌААТ СЈАЈНИТЕ УСНИ! НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ОДОЛЕЕ НА СЈАЈНИ И ПОЛНИ УСНИ!

Сигурно знаете дека полни и сјајни усни се апсолутна мода во новата сезона, затоа неопходно е во својата колекција на

Прочитај повеќе

Канцелариски мејкап изглед за 5 минути!

Вашиот утрински ритуал за шминка може да биде ефикасен и ефективен со советите кои ќе ви ги презентирам. Ќе постигнете

Прочитај повеќе