Нов Diesel мирис креиран во соработка со фудбалерот Neymar Jr!

По повод десетгодишнината на мирисот Diesel Only The Brave, а во чест на популарноста на истоимената линија, Diesel лансира нов

Прочитај повеќе

Девојки, ова е вашето тајно „оружје“! Течна пудра со најдобра целосна покривност досега?!

Dermacol Film Studio Make-Up Cover! Девојки! Во исчекување на празниците кои претстојат, посакувате беспрекорен изглед на лицето и покрај големиот

Прочитај повеќе

Ново колекционерско издание од YSL – сјај за усни Tatouage Couture Metallics

YSL Beauty го претстави новото колекционерско издание на својот Tatouage Couture Liquid Lip Stain сјај за усни. Модната куќа и

Прочитај повеќе

СОВРШЕНО ОБЛИКУВАНИ ВЕЃИ КОИ ТРААТ ДО 3 ДЕНА! Maybelline Brow Tattoo peel-off гел во боја

Во светот на убавината, веѓите се во постојан фокус, што не е изненадувачки бидејќи тие ја  прават најголема разлика на

Прочитај повеќе

Tatouage Couture: ДАЛИ ТВОИТЕ УСНИ СЕ ПОДГОТВЕНИ ЗА РЕВОЛУЦИЈА? ЗА ТЕТОВАЖА?

Со децении, YSL Beauté ја води револуцијата на мејкап за усни, која ја предводеа многу славни личности. Неселективна дружина составена

Прочитај повеќе