Обојува како кармин, чувство на балсам, сјае како сјај! Bobbi Brown Crushed Liquid Lip

Верувам дека сите знаете за една од најпознатите шминкерки на светот, како и за нејзиниот легендарен бренд Bobbi Brown. Оваа

Прочитај повеќе

Дали знаете кои кармини ќе се носат во 2019 година?

Минатата 2018-та беше многу возбудлива година во однос на големиот број на иновации кои оставија забележлива трага во индустријата за

Прочитај повеќе

5 работи кои никој не ви ги кажува за ТЕЧНИТЕ МАТ кармини!

Течните мат кармини не се најнова бјути опсесија – тие влегоа на голема врата пред неколку сезони и оттогаш се

Прочитај повеќе

Најпосакуваниот црвен кармин за есенската сезона со потпис на Rihanna!

Црвените нијанси на кармини дефинитивно се едни од омилените во секоја сезона, а истото е случај и оваа есен. Оваа

Прочитај повеќе

Најдобра шминка за есенски мејкап изглед!

Најновите мејкап адути од престижниот бренд Dior, наменети за сезоната есен – зима 2018/2019 година беа претставени на светската бјути

Прочитај повеќе

Rihanna има три нови кармини со нуд нијанси кои одговараат на сите!

Откако го покрена својот мејкап бренд Fenty Beauty, Rihanna се покажа како вистинско освежување на мејкап сцената. Целата филозофија на

Прочитај повеќе

ЗАДОВОЛИТЕ ГИ СВОИТЕ ПОТРЕБИ ЗА СЛАТКИ! MAC Oh, Sweetie Lipcolor Collection

MAC Cosmetics се подготвува за лансирање на сосема нова колекција на кармини, наоѓајќи ја инспирацијата во вкусот и бојата од

Прочитај повеќе

Tatouage Couture: ДАЛИ ТВОИТЕ УСНИ СЕ ПОДГОТВЕНИ ЗА РЕВОЛУЦИЈА? ЗА ТЕТОВАЖА?

Со децении, YSL Beauté ја води револуцијата на мејкап за усни, која ја предводеа многу славни личности. Неселективна дружина составена

Прочитај повеќе

СЕ ВРАЌААТ СЈАЈНИТЕ УСНИ! НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ОДОЛЕЕ НА СЈАЈНИ И ПОЛНИ УСНИ!

Сигурно знаете дека полни и сјајни усни се апсолутна мода во новата сезона, затоа неопходно е во својата колекција на

Прочитај повеќе

ВРЕМЕ Е ДА ГИ РАСТРЕСЕШ ПРАВИЛАТА! ОБОЕНО МАСЛО ЗА УСНИ! Lancôme Juicy Shaker

Подготви се за нешто невообичаено! Ви го претставувам Juicy Shaker од Lancôme. По Juicy Tubes кои важеа за револуционерен изум

Прочитај повеќе