Коректори кои истовремено делуваат и како хајлајтери!

Коректорот е еден од најмоќните алатки за шминкање во секој козметички несесер, бидејќи нема добра шминка без добра подлога, а

Прочитај повеќе

Шминкерите ве советуваат: Точниот редослед на шминкање изгледа вака!

Со сите нови мејкап трендови што доаѓаат и си одат, тешко е да се утврди кои мејкап производи се клучни

Прочитај повеќе

Кој коректор да го одберете (за сува, зрела, комбинирана кожа…)?

Нормална кожа е далеку најпосакуван тип на кожа за нега и шминка, но во реалноста многу малку жени може да

Прочитај повеќе

Новиот коректор за кој се зборува доаѓа во импресивни 50 нијанси!

Откако во 2017 година го лансира својот мејкап бренд Fenty Beauty, Rihanna во светот на убавината стана вистинска влијателна личност

Прочитај повеќе

7 совети со кои максимално ќе бидете задоволни од вашиот коректор!

Како што добар, односно беспрекорен мејкап изглед, не може да помине без течна пудра, денес незамисливо е шминкање без коректор.

Прочитај повеќе

MAC има коректор кој на лицето трае до 24 часа!

Највозбудливите есенски мејкап лансирања поврзани се со шминка и производи кои ќе ги носиме во постудените сезони, а тоа го

Прочитај повеќе

6 точки за кои сигурно не знаете дека треба да нанесете коректор!

Коректорот е еден од оние козметички производи кој со право ја носи етикетата – must have. Без коректор, едноставно не

Прочитај повеќе

МЕЈКАП ПРОИЗВОДИ ШТО СОВРШЕНО ЌЕ ЈА ЗАМЕНАТ ПУДРАТА!

Одморете го вашето лице од течна пудра. Ви нудам неколку мејкап производи што совршено ќе ја заменат течната пудра. Лицето

Прочитај повеќе

10 СОВЕТИ КАКО ПРАВИЛНО ДА ГО КОРИСТИТЕ КОРЕКТОРОТ!

Коректорот е мејкап производ кој може да биде нашиот најголем пријател кога станува збор за шминка, но исто така и

Прочитај повеќе

Ги елиминира знаците на замор со само едно нанесување! Bourjois Healthy Mix Conclear

Bourjois Healthy Mix Conclear доаѓа со редизајнирано шишенце со светло црвено капаче со апликатор, содржи формула со свеж овошен мирис

Прочитај повеќе