Коректори кои истовремено делуваат и како хајлајтери!

Коректорот е еден од најмоќните алатки за шминкање во секој козметички несесер, бидејќи нема добра шминка без добра подлога, а

Прочитај повеќе

Враќањето на обожаваната течна пудра која воедно е хајлајтер! MAC Hyper Real

Пред речиси 10 години, од пазарот беше повлечена Hyper Real Foundation течната пудра од брендот MAC Cosmetics и оттогаш голем

Прочитај повеќе

ЧЕТИРИ НИЈАНСИ, БЕЗБРОЈ МОЖНОСТИ! Течни хајлајтери – Lancôme Custom Glow Drops

Вистински хит производ од Lancôme за оваа пролет-лето сезона, сосема новите, ултра-концентрирани течни хајлајтери, наречени Lancôme Custom Glow Drops. Достапни

Прочитај повеќе