Шминка за Нова година! Најважна е подлогата!

Избравте фустан, ги комбиниравте чевлите, ја пронајдовте посакуваната фризура, единственото што ви недостасува е шминката. Како по правило, шминката ја

Прочитај повеќе

ЕЛИКСИР: Нова нијанса на пудра за свежо исончан тен!

Еликсир парфимерии со примамлива понуда! На верните купувачи им пружа повеќе изненадувања. Маскара и пудра за половина цена! Нова нијанса

Прочитај повеќе

ТЕЧНА ПУДРА ШТО ЦЕЛОСНО СЕ ПРИЛАГОДУВА НА ТЕКСТУРАТА НА КОЖАТА! Maybelline fit me! Matte + poreless

Замислите како би било да постои магично стапче и само со еден допир на лицето, веднаш да го добиете изгледот

Прочитај повеќе

Најпаметна пудра досега! L’Oréal True Match Genius

Genius By True Match True Match Genius – најпаметна пудра досега: измазнува, изедначува, коригира и финишира, само во еден потег.

Прочитај повеќе

Течна пудра со серум против предвремено стареење! Max Factor Ageless Elixir

Max Factor Ageless Elixir течната пудра за лице, во составот содржи серум кој ја штити кожата од предвремено стареење. Иновативна

Прочитај повеќе

Хидратација и мат финиш кој трае до 24 часа! Bourjois Air Matte

Покрај секојдневните рутински третмани за нега на кожата потребна е и соодветна пудра, која ќе ви овозможи хидратација и мат

Прочитај повеќе

Што е најдобро за нанесување на течната пудра?

Целокупниот изглед на шминката зависи од начинот на кој се нанесува течната пудра. Изборот на кој начин ќе ја нанесете

Прочитај повеќе

Коректор со истата популарна формула како течната пудра MAC Studio Waterweight

Брендот MAC Cosmetics после големиот успех со течната пудра Studio Waterweight SPF Fondation, претстави нов производ во форма на коректор

Прочитај повеќе