МАЗНА И МЕКА КОЖА ЗА САМО 60 СЕКУНДИ! Glam Glow Instamud

Потрошете само една минута за совршени пори. Glam Glow Instamud е пенлива маска за третман на лице, која веднаш ги

Прочитај повеќе

КАЖЕТЕ ЗБОГУМ НА ЦРНКИТЕ НА ЛИЦЕТО! Clinique Blackhead Solutions

Дерматолозите на познатиот козметички бренд Clinique ги одобрија Blackhead Solutions производите за да помогнат во чистење на кожата на лицето

Прочитај повеќе

5 РАБОТИ ШТО НЕ СМЕЕТЕ ДА ГИ НАПРАВИТЕ АКО ИМАТЕ СУВА КОЖА НА ЛИЦЕТО!

Што треба да избегнете за вашата сува кожа! Секој тип на кожа е посебен на свој начин и тоа претставува

Прочитај повеќе

ДАЛИ ПРЕРАНАТА УПОТРЕБА НА КРЕМИ ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ Е ШТЕТНА?

Секогаш слушаме дека најдобриот начин да се бориме со првите знаци на стареење е превентивна и правилна нега, но дали

Прочитај повеќе

МАСКИ ЗА ЛИЦЕ УПОТРЕБУВАНИ ВО ХОЛИВУД, ВО ИНДУСТРИЈАТА ЗА ЗАБАВА, МУЗИКА И МОДА! GLAMGLOW

Брендот GLAMGLOW основан е исклучиво за професионална употреба во Холивуд, во индустријата за забава, музика и мода. Во изминатите години

Прочитај повеќе