Пристигна јапонскиот козметички бренд Annayake!

Annayake – Подарок од Истокот кон Западот! Annayake ви открива – да се биде убава значи да се чувствувате поудобно

Прочитај повеќе

Збогум на јапонското исцртување на веѓи – пристигна microfeathering!

Колку долго владее опседнатоста со совршени веѓи? Дали некогаш сте се запрашале колку долго на бјути сцената владее опседнатоста со

Прочитај повеќе

НАЈДОБРИОТ ТРЕТМАН ЗА РЕТКА КОСА!

Кога станува збор за третмани за нега на коса, насочени кон тенка и ретка коса, напредната технологија и истражувањето на

Прочитај повеќе

КАЖЕТЕ ЗБОГУМ НА ЦРНКИТЕ НА ЛИЦЕТО! Clinique Blackhead Solutions

Дерматолозите на познатиот козметички бренд Clinique ги одобрија Blackhead Solutions производите за да помогнат во чистење на кожата на лицето

Прочитај повеќе

НАЈМОЌНИОТ СЕРУМ ВО БОРБАТА ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕТО! Clarins Double Serum

Откријте ги моќните бенефиции на серумот со двојно дејство Clarins Double Serum. Двојна формула која нуди многу повеќе кога станува

Прочитај повеќе

ДАЛИ ПРЕРАНАТА УПОТРЕБА НА КРЕМИ ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ Е ШТЕТНА?

Секогаш слушаме дека најдобриот начин да се бориме со првите знаци на стареење е превентивна и правилна нега, но дали

Прочитај повеќе

ПРОЧИСТУВА, ОТСТРАНУВА И НАДОПОЛНУВА! La Mer The Replenishing Oil Exfoliator

Кога станува збор за La Mer, во секој аспект од целата рутина што опфаќа нега на кожа претставува посебно искуство

Прочитај повеќе

РЕВИТАЛИЗАЦИЈА НА БЕЗЖИВОТНА КОСА: Kérastase Aura Botanica

Сите љубители на врвните професионални третмани за коса, верувам дека со внимание ќе ја проследат информацијата од Kérastase за нивната

Прочитај повеќе

L’ORÉAL PROFESSIONNEL PRO FIBER ЛИНИЈА ДИЗАЈНИРАНА ЗА ДЛАБИНСКО ОБНОВУВАЊЕ НА КОСАТА

L’Oréal Professionnel одделот за професионални производи на L’Oréal групацијата, во својот богат асортиман посебен акцент посветува на производите дизајнирани да

Прочитај повеќе

СЛАТКА РУТИНА ЗА НЕГА НА КОЖА! 3 ШЕЌЕРНИ ПИЛИНЗИ ЗА ИНСТАНТ МАЗНА И МЕКА КОЖА! L’Oréal Smooth Sugar

L’Oréal Smooth Sugar пилинзи со 3 видови шеќер со 100% природно потекло! Smooth Sugar линија на пилинзи од L’Oréal за

Прочитај повеќе