3 трикови за ефект на вештачки трепки без вештачки трепки!

Веројатно вие, како и многумина од нас, им завидувате на познатите ѕвезди кога на црвениот тепих ќе прошетаат со совршен

Прочитај повеќе

4 супер трикови со селотејп што ќе ви го олесни шминкањето!

Спротивно на она во што верувате, мејкап зависниците користат повеќе алатки за да го усовршат својот мејкап изглед. Една од

Прочитај повеќе

Трик со руменило за кој ќе ви треба точно една минута!

Ретко која жена е потполно задоволна со изгледот на својот тен кога ќе стане наутро од кревет, но затоа тука

Прочитај повеќе

Овој Instagram трик ќе го промени нанесувањето на вашата маскара – засекогаш!

Кога станува збор за маскара, таа е една од најомилените мејкап производи во несесерот на секоја девојка и жена од

Прочитај повеќе

ЕДНОСТАВЕН МЕЈКАП ТРИК ЗА СОВРШЕН И ПОСТОЈАН КАРМИН КОЈ ГО ОБОЖАВА JENNIFER ANISTON

Карминот е еден од најпопуларните мејкап производи кој само со неколку прецизни потези може целосно да го трансформира вашиот изглед.

Прочитај повеќе

Како до полни усни како Kylie Jenner – само со помош на шминка!

Сè што прави планетарно популарната старлета и ријалити личност Kylie Jenner, станува општ тренд. Меѓутоа, ако треба да избереме нешто

Прочитај повеќе