Kim Kardashian ја лансира својата прва маскара!

„Маскарата е важен додаток на KKW Beauty линијата за убавина!“ – изјави Kim Kardashian по повод лансирањето на KKW Beauty

Прочитај повеќе

Направете го тоа сами! Полни усни без хируршки процедури!

Замислете само – сочни, неодоливи, совршени усни кои зрачат со убавина! Па, кој би можел да одолее? Усните се бјути

Прочитај повеќе

Голем октомвриски тренд 2018 – виолетови нијанси и мат ефект!

Есента конечно пристигна, но се разбира со промената на годишните времиња, доаѓа до промени во стилот. Главниот октомвриски моден тренд

Прочитај повеќе

Lancôme Chroma – комбинација на шминка и уметност!

Ако сакате шминка, несомнено уживате во уметноста. Знаете, исто така вашето лице е како платно што треба да се наслика

Прочитај повеќе

Враќањето на обожаваната течна пудра која воедно е хајлајтер! MAC Hyper Real

Пред речиси 10 години, од пазарот беше повлечена Hyper Real Foundation течната пудра од брендот MAC Cosmetics и оттогаш голем

Прочитај повеќе

Rihanna со мејкап трик за совршени усни кој веднаш ќе го пробате!

По освојувањето на статусот на поп ѕвезда и модна икона, талентираната и харизматична пејачка Rihanna решително зачекори во светот на

Прочитај повеќе

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ВО ФУДБАЛ И ШМИНКА, ДА ИЛИ НЕ?

Светското првенство во фудбал ја достигна својата највозбудлива фаза! Еуфоријата трае со недели, но кон крајот на Светското првенство, за

Прочитај повеќе

ХОЛОГРАМСКИ УСНИ! Мејкап тренд што го запали Instagram!

Исклучително светли или темни усни, неон, мат, со светки, сјајни, двобојни, омбре… Сите овие трендови само се менуваат од сезона

Прочитај повеќе

ЧЕТИРИ НИЈАНСИ, БЕЗБРОЈ МОЖНОСТИ! Течни хајлајтери – Lancôme Custom Glow Drops

Вистински хит производ од Lancôme за оваа пролет-лето сезона, сосема новите, ултра-концентрирани течни хајлајтери, наречени Lancôme Custom Glow Drops. Достапни

Прочитај повеќе

Професионален мејкап речник за почетници!

Честопати се среќавате со мејкап термините: блендирање, контурирање, поставување на пудрата, хајлајтер, илуминатор… Во кратки црти ќе се обидам да

Прочитај повеќе