10 кармини кои имаат статус на класици во козметичкиот несесер!

Во светот на модата и во светот на убавината постојат некои класици кои се безвременски и во секое годишно време

Прочитај повеќе

Шминка за Нова година! Најважна е подлогата!

Избравте фустан, ги комбиниравте чевлите, ја пронајдовте посакуваната фризура, единственото што ви недостасува е шминката. Како по правило, шминката ја

Прочитај повеќе

10 кармини за усни кои морате да ги имате пред Нова Година!

Од предизвикувачкиот црвен кармин до загасито љубичест, сите овие нијанси треба да ги имате во вашиот козметички несесер за зимскиот

Прочитај повеќе

Како да ги нашминкате очите покрај црвен кармин на усните – 3 тренди предлози!

Неговото Височество, црвениот кармин е еден од највпечатливите мејкап производи што една жена може да го носи. Со само едно

Прочитај повеќе

Најпосакуваниот црвен кармин за есенската сезона со потпис на Rihanna!

Црвените нијанси на кармини дефинитивно се едни од омилените во секоја сезона, а истото е случај и оваа есен. Оваа

Прочитај повеќе

МЕЈКАП ПРОИЗВОДИ ШТО СОВРШЕНО ЌЕ ЈА ЗАМЕНАТ ПУДРАТА!

Одморете го вашето лице од течна пудра. Ви нудам неколку мејкап производи што совршено ќе ја заменат течната пудра. Лицето

Прочитај повеќе

БРЗА ШМИНКА ЗА СВАДБА!

Ако сте повикани, во последен момент како придружничка на свадбена веселба, драги девојки не очајувајте, ќе ви презентирам единствена инспирација

Прочитај повеќе

РЕЦЕНЗИЈА! АКО ИМАТЕ ЖЕЛБА ДА НОСИТЕ ЦРВЕН КАРМИН, ОВА Е ОДЛИЧЕН ПОЧЕТОК!

Црвениот кармин секогаш е добра идеја. Често го споредувам носењето на црвен кармин со сонце што сјае, зрачејки од мене,

Прочитај повеќе