Тренди производ! Мора да го пробате! Bourjois Always Fabulous Foundcealer Stick

Дали сте подготвени за пролетен шопинг? Погледнете го  новитет од Bourjois, новата пудра во стик Bourjois Always Fabulous Foundcealer Stick,

Прочитај повеќе

Што има ново? Нов Bourjois Rouge Fabuleux кармин за усни!

Дали новиот кармин за усни, кремаст и сатенски со формула од бајките може да ги исполни вашите три најголеми желби:

Прочитај повеќе

Кој коректор да го одберете (за сува, зрела, комбинирана кожа…)?

Нормална кожа е далеку најпосакуван тип на кожа за нега и шминка, но во реалноста многу малку жени може да

Прочитај повеќе

Топ 5: Најдобри мејкап производи од брендот Bourjois

Во последниве години парфимериите доживеаја вистинска бјути револуција и се трансформира во вистински мали оази, вредни да се посетат, на

Прочитај повеќе

Мат кармините ќе бидат најголем есенски мејкап хит!

Во последните неколку сезони бевме сведоци на бројни возбудливи трендови во светот на кармините. Малку се носеа мат, малку сјајни

Прочитај повеќе

Откријте ги мејкап производите за совршен мачкин поглед!

Шик, секси, безвременски модерни.. Зборувам, се разбира за мачкини очи кои се толку посакувани од жените насекаде во светот. Сега,

Прочитај повеќе

ЕЛИКСИР: ОТВОРИ ЈА КУТИЈАТА СО ПОПУСТИ! Bourjois Paris

Еликсир парфимерии со примамлива понуда! На верните купувачи им пружа повеќе изненадувања. Отвори ја кутијата со попусти! Кутијата со попусти

Прочитај повеќе

ЕЛИКСИР: НАМАЛУВАЊЕ! ЗА СИТЕ ЗАВИСНИЦИ ОД КОЗМЕТИКА! Bourjois Paris

Ви треба пудра, кармин, маскара… Bourjois Paris! Попуст манијата која ги зафати Еликсир парфимериите на верните купувачи им пружа повеќе изненадувања.

Прочитај повеќе

Ѕвездата е родена! Bourjois Rouge Edition Velvet Liquid кармин

Од неговото креирање во 2014, Rouge Edition Velvet Liquid Lipstick го донесе парискиот шик на усните на секоја жена во

Прочитај повеќе

Еликсир: 50% намалување на трите најбарани маскари!

Вашите трепки заслужуваат да бидат забележани! Еликсир на нивната онлајн парфимерија означи старт на специјалната понуда со попуст од -50%

Прочитај повеќе