Патување со сензуалност и страст! Calvin Klein Eternity Flame

Оваа година брендот Calvin Klein го лансира новото дуо, дополнување на култната Eternity линија. Новиот Eternity Flame мирисен пар претставува

Прочитај повеќе

Нов бран на освежување и леснотија! Calvin Klein Women Eau de Toilette

Новата генерација на мириси на модната куќа Calvin Klein отелотворена во изданието Calvin Klein Women од 2018 година, мирис инспириран

Прочитај повеќе

Парфеми кои со задоволство ќе ги подарите или добиете на подарок!

Сите знаеме дека парфемот е речиси непогрешлив подарок за вашата блиска личност и затоа многу често го подаруваме за најразлични

Прочитај повеќе

„I Am Woman“ кампања! Жените слават жени!

Кампањата за новиот женски мирис Calvin Klein Women нуди создавање на поинаков вид слика, која е самоуверена, а воедно и

Прочитај повеќе

Мирис кој спојува сила со нежност, свежина со сензуалност! Calvin Klein Women

WOMEN не означува една, туку повеќе – групи на индивидуи, секоја со свој посебен глас, со свое уникатно јас. Calvin

Прочитај повеќе

Calvin Klein со нова кампања за парфемот Euphoria

Аргентинската манекенка Mica Arganaraz се појави како заштитно лице на новата рекламна кампања за еден од најпопуларните Calvin Klein парфеми

Прочитај повеќе

ПАРФЕМСКА ПРЕМИЕРА! Calvin Klein CK One Platinum Edition

Инспирирани од традицијата, наследството и модерниот дух на Calvin Klein модната куќа и новата prêt-à-porter модна колекција потпишана од Raf

Прочитај повеќе

ПАРФЕМСКА ПРЕМИЕРА! Calvin Klein Women

Првиот Calvin Klein мирис под водство на новиот креативен директор Raf Simons ќе биде промовиран во август 2018 година, едноставно

Прочитај повеќе

ЕХО НА КУЛТНА РОМАНСА! СЛАВЕЊЕ НА ИНТЕНЗИВНОСТА! Obsessed Intense Calvin Klein

Во 1993 година, Obsession Calvin Klein достигна култен статус кога Kate Moss стана заштитно лице на парфемот, заедно со кампањата

Прочитај повеќе

ИНСПИРИРАН ОД МЛАДИТЕ, ПОПУЛАРЕН КАЈ МЛАДАТА ГЕНЕРАЦИЈА! Calvin Klein CK One

Легендарниот свеж мирис CK One е мирисот на младите од 90тите години. Calvin Klein инспирација за парфемот ја пронашол во

Прочитај повеќе