Најдобрите коректори кои се идеални за летните температури!

За време на летните денови не размислуваме за тешки мејкап производи, бидејќи посакуваме полесно чувство на лицето, затоа пудрите за

Прочитај повеќе

Коректори кои истовремено делуваат и како хајлајтери!

Коректорот е еден од најмоќните алатки за шминкање во секој козметички несесер, бидејќи нема добра шминка без добра подлога, а

Прочитај повеќе

Омилениот коректор Touche Éclat сега уште подобар – совршено ги прекрива несовршеностите!

Уште од неговото лансирање во 1992 година, златното пенкало Touche Éclat со магична формула и моќ на осветлување и истакнување

Прочитај повеќе

Кој коректор да го одберете (за сува, зрела, комбинирана кожа…)?

Нормална кожа е далеку најпосакуван тип на кожа за нега и шминка, но во реалноста многу малку жени може да

Прочитај повеќе

Новиот коректор за кој се зборува доаѓа во импресивни 50 нијанси!

Откако во 2017 година го лансира својот мејкап бренд Fenty Beauty, Rihanna во светот на убавината стана вистинска влијателна личност

Прочитај повеќе

MAC има коректор кој на лицето трае до 24 часа!

Највозбудливите есенски мејкап лансирања поврзани се со шминка и производи кои ќе ги носиме во постудените сезони, а тоа го

Прочитај повеќе

10 СОВЕТИ КАКО ПРАВИЛНО ДА ГО КОРИСТИТЕ КОРЕКТОРОТ!

Коректорот е мејкап производ кој може да биде нашиот најголем пријател кога станува збор за шминка, но исто така и

Прочитај повеќе

Коректор со истата популарна формула како течната пудра MAC Studio Waterweight

Брендот MAC Cosmetics после големиот успех со течната пудра Studio Waterweight SPF Fondation, претстави нов производ во форма на коректор

Прочитај повеќе