Вонземјанската мирисна приказна продолжува! Mugler Alien Fusion & Alien Man Fusion

Оваа пролет, брендот Mugler ќе ја продолжи својата „вонземјанска“ парфемска линија со нови мириси во ограничено издание на тема на

Прочитај повеќе

Парфемска премиера! Lancôme La Vie est Belle en Rose

Од мирисната колекција La Vie Est Belle на Lancôme која претставува „ода на среќата“, пристигнува ново издание – La Vie

Прочитај повеќе

Парфемска премиера! Givenchy Live Irrésistible Rosy Crush

Givenchy ја започнува Новата 2019 година со лансирање на нов женски мирис од Live Irrésistible колекцијата наречен Live Irrésistible Rosy

Прочитај повеќе

Calvin Klein со нова кампања за парфемот Euphoria

Аргентинската манекенка Mica Arganaraz се појави како заштитно лице на новата рекламна кампања за еден од најпопуларните Calvin Klein парфеми

Прочитај повеќе

ПАРФЕМСКА ПРЕМИЕРА! Givenchy L’Interdit (2018)

Меѓу првите парфемски креации на модниот бренд Givenchy беше легендарниот мирис Givenchy L’Interdit од 1957 година, посветен на актерката Audrey

Прочитај повеќе

ПАРФЕМСКА ПРЕМИЕРА! Yves Saint Laurent Y Eau de Parfum

Yves Saint Laurent го најави лансирањето на Yves Saint Laurent Y Eau de Parfum, нова поинтензивна верзија на оригиналниот Y

Прочитај повеќе