Промоција на новитетите од познатите германски козметички линии Essence и Catrice!

Во Park Hotel&Spa се одржа промоција на новитетите од светски познатите германски козметички линии Essence и Catrice makeup за кои

Прочитај повеќе

Фиксатори со кои шминката ќе остане недопрена цел ден!

За фиксаторите за шминка може да се каже дека тие се “подалечни членови” на секое мејкап семејство. Што значи тоа?

Прочитај повеќе

РЕЦЕНЗИЈА: ПРЕФЕРИРАТЕ КАМЕНА ПУДРА? OВАА КОМПАКТНА ПУДРА Е ЗА ВАС! Essence All About Matt

Темни дамки и сјај! Essence All About Matt Го обожавам сонцето, но постојат две работи кои доаѓаат со сонцето во врска

Прочитај повеќе