Мирис кој предизвикува шок со својата смелост! Gentleman Givenchy Cologne

Класикот на брендот Givenchy, мирисот Gentleman во 2017 година ја доби својата модернизирана интерпретација – Gentleman Givenchy, по што следеше

Прочитај повеќе

Парфемска премиера! Givenchy Live Irrésistible Rosy Crush

Givenchy ја започнува Новата 2019 година со лансирање на нов женски мирис од Live Irrésistible колекцијата наречен Live Irrésistible Rosy

Прочитај повеќе

3 Нови верзии на култни парфеми на кои ќе ни мириса есента!

Ако сте една од оние жени кои ниту еден мејкап изглед не го сметаат целосен без парфем, сигурно сте во

Прочитај повеќе

ПАРФЕМСКА ПРЕМИЕРА! Givenchy L’Interdit (2018)

Меѓу првите парфемски креации на модниот бренд Givenchy беше легендарниот мирис Givenchy L’Interdit од 1957 година, посветен на актерката Audrey

Прочитај повеќе

АНАБЕЛА: ЈУНИ МЕСЕЦ ЗА НАМАЛЕНИ ЦЕНИ! Estée Lauder, Clinique, Mercedes-Benz, Givenchy, Calvin Klein

Анабела парфимерии со намалени цени и во месец Јуни: Вашите омилени брендови со намалени цени! Estée Lauder, Clinique, Mercedes-Benz, Givenchy,

Прочитај повеќе

ЕЛИКСИР: Givenchy! Намалување! -40% на сите парфеми!

Од Еликсир парфимерии за сите љубители на брендот Givenchy пристигна одлична вест: Givenchy! Намалување! Во Еликсир веќе старува намалување на

Прочитај повеќе

ЗЛАТЕН ПАРФЕМ КОЈ ПЛЕНИ СО СВОИТЕ НИЈАНСИ НА ВОЛШЕБНИ СПОМЕНИ! Givenchy Dahlia Divin

Како тоалета од високата мода овој златен парфем плени со своите златни нијанси на волшебни спомени. Givenchy Dahlia Divin го

Прочитај повеќе