Моделот Karlie Kloss во секси црвен фустан во кампањата на Carolina Herrera!

Супермоделот Karlie Kloss претставена во улога на популарниот филмски лик Jessica Rabbit, но со силна доза на Marilyn Monroe од

Прочитај повеќе

10 Најомилени парфеми на вечните икони на филмот и стилот!

Некои парфеми оставија неизбришлива трага на бјути сцената, благодарение на светски познатите икони на филмот и стилот кои ги носеа

Прочитај повеќе

РЕЦЕНЗИЈА: НЕ МОРАШ ДА БИДЕШ ДОБРА ДЕВОЈКА ЗА ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ ОВОЈ ПАРФЕМ! КОЛКУ СИ ПОЛОША, ПОДОБРО ТИ СТОИ! Carolina Herrera Good Girl

“Give a girl the right shoes, and she can conquer the world” “Дај и ги на девојката вистинските чевли и

Прочитај повеќе

РЕЦЕНЗИЈА! АКО ИМАТЕ ЖЕЛБА ДА НОСИТЕ ЦРВЕН КАРМИН, ОВА Е ОДЛИЧЕН ПОЧЕТОК!

Црвениот кармин секогаш е добра идеја. Често го споредувам носењето на црвен кармин со сонце што сјае, зрачејки од мене,

Прочитај повеќе