Овој бјути новитет мора да го пробате! Maybelline Snapscara маскара

Snapscara е новата маскара на познатиот бренд Maybelline New York која ветува многу и која сигурно ќе ве воодушеви и

Прочитај повеќе

Трик со коректор кој секогаш ќе ви помогне во камуфлирањето!

Еден од најкорисните мејкап производи во козметичкиот несесер на секоја жена дефинитивно е коректорот. Тој ни помага да ги прикриеме

Прочитај повеќе

Кој коректор да го одберете (за сува, зрела, комбинирана кожа…)?

Нормална кожа е далеку најпосакуван тип на кожа за нега и шминка, но во реалноста многу малку жени може да

Прочитај повеќе

Новата Maybelline колекција ќе ги разубави полиците во парфимериите овој месец!

Maybelline x Mickey Mouse мејкап колекција! Дали знаете дека Mickey Mouse го прославува својот 90-ти роденден овој месец? Поточно 18

Прочитај повеќе

ТОП 5 MAYBELLINE МАСКАРИ

Како дел од секојдневната мејкап рутина, маскарата е една од најпопуларните и најпродаваните производи за убавина. Додека нејзините фанови секогаш

Прочитај повеќе

СОВРШЕНО ОБЛИКУВАНИ ВЕЃИ КОИ ТРААТ ДО 3 ДЕНА! Maybelline Brow Tattoo peel-off гел во боја

Во светот на убавината, веѓите се во постојан фокус, што не е изненадувачки бидејќи тие ја  прават најголема разлика на

Прочитај повеќе

ТЕЧНА ПУДРА ШТО ЦЕЛОСНО СЕ ПРИЛАГОДУВА НА ТЕКСТУРАТА НА КОЖАТА! Maybelline fit me! Matte + poreless

Замислите како би било да постои магично стапче и само со еден допир на лицето, веднаш да го добиете изгледот

Прочитај повеќе

Ново тотално искушение за убавина! Maybelline Total Temptation маскара

Од Maybelline ни пристигнува маскара за ново тотално искушение за убавина. Пастелно портокалово пакување со црни детали, сосема различно од

Прочитај повеќе

Моќта на целосно задебелени трепки со едно нанесување! Maybelline Big Shot

Ако мора да избереме еден и само еден производ за убавина – тоа сигурно би била маскарата. Дефинитивно производ кој

Прочитај повеќе